Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

17°C
9 km/h
1024 hPa
Powiatowy monitoring powietrza
Idź na wybory – Twoja gmina może wygrać wóz strażacki!

Idź na wybory – Twoja gmina może wygrać wóz strażacki!

16 wozów strażackich – po jednym dla każdego województwa – zostanie przekazanych jednostkom OSP w gminach, w których w niedzielnych wyborach prezydenckich (28.06) odnotowana będzie największa frekwencja. W ten sposób MSWiA chce zachęcić Polaków do głosowania w wyborach.

Jak zapewnił wiceminister Maciej Wąsik, w każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki.16 takich pojazdów sfinansuje w całości MSWiA. A jest o co walczyć – wartość jednego samochodu to niemal 800 tys. zł, natomiast możliwość korzystania z takiego sprzętu do ratowania życia, zdrowia i mienia ludzi jest bezcenna.

– Jako współprzewodniczący Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego chciałbym zaapelować do wójtów, burmistrzów, radnych ze wszystkich opcji politycznych, byśmy razem walczyli o jak najwyższą frekwencję wyborczą – powiedział podczas konferencji wiceminister Paweł Szefernaker. Inspiracją dla programu MSWiA były m.in. zeszłoroczne akcje profrekwencyjne samorządów.

Nadbryg. Andrzej Bartkowiak – komendant główny PSP zapewnia, że nowe wozy umożliwią strażakom ochotnikom jeszcze sprawniejsze działanie. – Każdego dnia strażacy ochotnicy i strażacy z Państwowej Straży Pożarnej ratują życie, zdrowie i mienie. Wielokrotnie są na miejscu zdarzenia jako pierwsi, jeszcze przed jednostkami PSP.