DSCF0217Przedstawicielki 26 KGW uczestniczyły w II Powiatowym Przeglądzie Kronik Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Dębickiego 2016. - Za każdą z prezentowanych kronik stoją kreatywne osoby – mieszkanki powiatu dębickiego, które chętnie angażują się w działania podejmowane w naszym regionie i mają duży wkład w życie kulturalne powiatu. I za to serdecznie wszystkim paniom dziękuję – mówił Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego, otwierając wczorajsze wydarzenie (25 lutego br.).

Wicestarosta podkreślał, że przepełnione historią i folklorem karty działalności KGW stanowią  dziedzictwo dla przyszłych pokoleń. Podobną opinię wyraziła dr Marzena Baum-Gruszowska, kustosz Muzeum Regionalnego w Pilźnie, która podczas spotkania przedstawiła prezentację multimedialną dotyczącą obchodzonej w tym roku 150. rocznicy utworzenia pierwszego KGW w Polsce z nawiązaniem do korzeni i osiągnięć lokalnych kół. - Jako historyk, uważam, że kroniki prowadzone przez koła są źródłem cennych informacji – stwierdziła Baum-Gruszowska.

- Praca społeczna, jaką wykonujecie, jest bardzo ważna i przynosi wartościowe efekty. Życzę Paniom dalszych sukcesów – zwracał się do zebranych Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego, wręczając przedstawicielkom KGW dyplomy i upominki.

W przeglądzie udział wzięli m.in. samorządowcy Ziemi Dębickiej, dyrektorzy gminnych centrów kultury oraz Mieczysław Bochenek, Prezes Wojewódzkiego Związku Kółek Rolników i Organizacji Rolniczych w Rzeszowie.

• 29 Cze
    Ogólnopolski Spływ Kajakowy "WISŁOKA 2019" - start przy tamie w Dębicy, godz. 11:00. All Day

• 07 Lip
    V Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC na stoku narciarskim w Stobiernej, godz. 10:00. All Day