rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

003 12Zajęcia edukacyjne dla młodzieży zakończyły 7 marca 2014 roku Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To na wskroś historyczno – patriotyczne spotkanie wypełniło po brzegi salę widowiskową Domu Kultury „Śnieżka” w Dębicy młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Dębickiego. Był to ostatni element cyklu uroczystości rozpoczętych 23 lutego br.

Spotkanie z uczniami otworzył Władysław Bielawa – Starosta Powiatu Dębickiego. Następnie zgromadzona młodzież z zainteresowaniem wysłuchała prelekcji pracownika Instytutu Pamięci Narowowej – Oddział w Rzeszowie, poświęconej działaniom żołnierzy podziemia antykomunistycznego na Rzeszowszczyźnie. Młodzieżowa Grupa SAFO, działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy przedstawiła widowisko słowno - muzyczne pt. „Niezłomni w służbie Bogu i Ojczyźnie”, a Tomasz Czapla – historyk, pracownik Muzeum Regionalnego w Dębicy zaprezentował wystawę poświęconą bohaterom związanym z ziemią dębicką, walczącym z sowieckim reżimem o prawo do samostanowienia państwowego. Przez najbliższe miesiące wystawa odwiedzi kolejne szkoły ponadgimnazjalne powiatu.

 
Starosta Powiatu – Władysław Bielawa otwierając spotkanie, zwrócił się do młodzieży słowami: „Pragnęlibyśmy, aby wiedza o ludziach, którzy tak wysoko postawili poprzeczkę wierności ojczyźnie, stając się symbolem walki o słuszną sprawę, zapadła nie tylko w Waszą pamięć, ale i w Wasze serca”. Sądząc po skupieniu, w jakim uczniowie opuszczali salę, zapewne tak się stało.

ZOBACZ ZDJĘCIA
  • 29 Cze
    Ogólnopolski Spływ Kajakowy "WISŁOKA 2019" - start przy tamie w Dębicy, godz. 11:00. All Day

  • 07 Lip
    V Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC na stoku narciarskim w Stobiernej, godz. 10:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie