rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

Kliknij w plakat

800

003 12Zajęcia edukacyjne dla młodzieży zakończyły 7 marca 2014 roku Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To na wskroś historyczno – patriotyczne spotkanie wypełniło po brzegi salę widowiskową Domu Kultury „Śnieżka” w Dębicy młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Dębickiego. Był to ostatni element cyklu uroczystości rozpoczętych 23 lutego br.

Spotkanie z uczniami otworzył Władysław Bielawa – Starosta Powiatu Dębickiego. Następnie zgromadzona młodzież z zainteresowaniem wysłuchała prelekcji pracownika Instytutu Pamięci Narowowej – Oddział w Rzeszowie, poświęconej działaniom żołnierzy podziemia antykomunistycznego na Rzeszowszczyźnie. Młodzieżowa Grupa SAFO, działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy przedstawiła widowisko słowno - muzyczne pt. „Niezłomni w służbie Bogu i Ojczyźnie”, a Tomasz Czapla – historyk, pracownik Muzeum Regionalnego w Dębicy zaprezentował wystawę poświęconą bohaterom związanym z ziemią dębicką, walczącym z sowieckim reżimem o prawo do samostanowienia państwowego. Przez najbliższe miesiące wystawa odwiedzi kolejne szkoły ponadgimnazjalne powiatu.

  • 25 Sie
    Dożynki Powiatowe w Straszęcinie, godz. 15:00. All Day

  • 25 Sie
    Koncert Zespołu DODA&VIRGIN z okazji Dożynek Powiatowych w Straszęcinie, godz. 20:00. All Day

  • 30 Lis
    Kabaret Moralnego Niepokoju – nowy program „Tego jeszcze nie grali” Dom Kultury „MORS” w Dębicy, godz. 16:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie