rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

06 03Już po raz czternasty odbył się w Zespole Szkól Ekonomicznych w Dębicy II etap Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych pod hasłem „Zdrowy Styl Życia”. Konkurs, zorganizowany przez anglistki panią Agatę Wolak i panią Martę Cabaj przy współpracy z dyrekcją szkoły oraz Starostwa powiatowego w Dębicy, adresowany był do uczniów szkół średnich powiatu dębickiego, którzy wypadli jako najlepsi w eliminacjach szkolnych.

 

Celem tego przedsięwzięcia było rozwijanie i pogłębianie zainteresowania kulturą krajów anglojęzycznych, promocja zdrowego stylu życia, stworzenie uczestnikom konkursu możliwości sprawdzenia posiadanej wiedzy oraz pogłębienie motywacji do nauki języków obcych. Impreza corocznie objęta jest honorowym patronatem Starostwa Powiatowego w Dębicy, które ufundowało uczestnikom bardzo atrakcyjne nagrody.

 

Łącznie do konkursu zakwalifikowano 16 uczniów wśród których wyłoniono następujących zwycięzców:
Miejsce I: Adam Nowak z  II Liceum Ogólnokształcącego im ks. Jana Twardowskiego w Dębicy
Miejsce II: Faustyna Zawojowska z Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusz Kwiatkowskiego w Dębicy
Miejsce III: Adrian Zuba z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZSE w Dębicy

05 03W ramach projektu realizowanego pod patronatem Starostwa Powiatowego i NSZZ Solidarność przez rzeszowski oddział IPN 8 kwietnia br. odbyło się seminarium zatytułowane „Zbrodnia wołyńska”. Złożone z dwóch części zajęcia – wykład oraz warsztaty dla nauczycieli poprowadzili mgr Artur Brożyniak pracownik IPN oraz dr Joanna Kordzikowska.

 

Projekt będzie złożony z cyklu ośmiu spotkań adresowanych głównie do nauczycieli przedmiotów humanistycznych z powiatu dębickiego. Kolejne seminaria będą poświęcone następującym zagadnieniom:
1. "Rok 1989",
2. "Losy ludności cywilnej podczas Powstania Warszawskiego",
3. "Wrzesień 1939 - wybuch II wojny światowej - dwie okupacje",
4. "Grudzień' 70",
5. "Mała Ojczyzna - Leopold Lis - Kula. Żołnierz Niepodległej",
6. "Jak uczyć o Polskim Państwie Podziemnym" (zakres zajęć obejmuje przede wszystkim historię regionu),
7. "Zbrodnia katyńska i kłamstwo katyńskie".

 

Kolejne spotkanie, poświęcone wydarzeniom 1989 roku, odbędzie się już w czerwcu. Pomysłodawczynią i koordynatorką projektu jest p. Aneta Kwolek – nauczycielka I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy.

 

Zapraszamy zainteresowanych!

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez Katarzynę Kyc

  • 03 Maj
    Powiatowe obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja na Dębickim Rynku, godz. 10:30. All Day

  • 10 Maj
    Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy, godz. 9:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie