Aktualności
Jubileusz 60-lecia Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego
23.06.2010.
kliknij, żeby zobaczyć galerię19 czerwca 2010r. Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego obchodził Jubileusz 60-lecia swojego istnienia. Z ramienia Starostwa Powiatowego wzięli w nim udział Starosta pan Władysław Bielawa, przewodniczący Rady Powiatu pan Tadeusz Kamiński, z-ca dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego pan Zbigniew Sroczyński, członek Komisji Oświaty Rady Powiatu pan Paweł Adamek. Ponadto posłowie na Sejm RP, władze miasta i gminy, przedstawicielka Kuratorium Oświaty, radni Sejmiku Wojewódzkiego, wiceprezydent miasta Rzeszowa, dyrektorzy szkół powiatu dębickiego, przedstawiciele Firmy Oponiarskiej DĘBICA SA, uczniowie, absolwenci, nauczyciele, rodzice, oraz inni zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Ducha Świętego, którą celebrował ksiądz proboszcz Jan Krupa wraz z katechetami, uczącymi kiedyś i obecnie w szkole. Podczas mszy miało miejsce poświęcenie nowego sztandaru szkoły. Z nowym sztandarem, z towarzyszeniem orkiestry dętej Państwowej Szkoły Muzycznej w Dębicy, uczestnicy udali się do Domu Kultury Kosmos, gdzie odbyła się oficjalna oraz artystyczna część uroczystości. Rozpoczęła się ona wystąpieniem dyrektora szkoły pani Joanny Dymitrowskiej, po niej głos zabrali posłowie oraz radni Sejmiku Wojewódzkiego. Starosta Powiatu Dębickiego w swoim wystąpieniu pogratulował szkole osiągnięć, podkreślił jej miejsce i rangę w powiecie, złożył życzenia na przyszłość. Z gratulacjami i życzeniami wystąpili również: Burmistrz Miasta Dębica, wiceprzewodniczący Rady Miasta, Sekretarz Gminy Dębica oraz wnuk patrona szkoły - Eugeniusza Kwiatkowskiego - pan Marek Obrąpalski. Przedstawicielka Kuratorium Oświaty odczytała list Kuratora Oświaty, skierowany do społeczności szkolnej z okazji Jubileuszu.

Zwycięzcy konkursu wiedzy o historii szkoły otrzymali z rąk dyrektora dyplomy oraz pierwszą w historii jej monografię. Najzdolniejszym uczniom klas pierwszych Technikum wręczono stypendia, ufundowane przez Firmę Oponiarską w ramach współpracy ze szkołą. Część artystyczna w wykonaniu młodzieży zakończyła ten etap uroczystości. Dyrektor Joanna Dymitrowska podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do  zorganizowania Jubileuszu, w tym Staroście Powiatu Dębickiego, za pomoc finansową w wydaniu monografii.

Uczestnicy uroczystości udali się do szkoły, gdzie mieli okazję zwiedzić sale lekcyjne, zapoznać się z kroniką szkoły, dokonać wpisu w księdze pamiątkowej, zakupić wydane specjalnie na tę okazję monografię, pocztówki i znaczki okolicznościowe. Ostatnim punktem programu było spotkanie integracyjno-biesiadne przy muzyce.

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZS nr 2 w Dębicy
Czytaj całość
 
Przyznano tytuły „Zasłużony Wolontariusz Powiatu Dębickiego”
21.06.2010.
kliknij, żeby zobaczyć galerięW dniu 18 czerwca 2010 r., podczas Sesji Powiatu Dębickiego zostały wręczone tytuły „Zasłużony Wolontariusz Powiatu Dębickiego”. Tytuł ten został przyznany po raz pierwszy ale nie ostatni. Starostwo zamierza przygotować regulamin Konkursu, stworzyć Kapitułę i podzielić tytuły „Zasłużonych Wolontariuszy Powiatu Dębickiego” na dwie kategorie: osoby indywidualne i organizacje.
     (...) Chcemy w ten sposób uhonorować wszystkich którzy poświęcają swój czas, pracę i serce potrzebującym. Troska o los drugiego człowieka to powinność nie tylko urzędników, zajmujących się pomocą społeczną, ale także ludzi działających z potrzeby serca, reagujących na cierpienie samotność i ból. Tych ludzi w naszym Powiecie jest wielu. Dziś  dziękujemy założycielom i wolontariuszom Dębickiego Hospicjum Domowego im. Jana Pawła II (...)– mówił w swoim wystąpieniu Starosta Dębicki Władysław Bielawa.

Tytuły "Zasłużony Wolontariusz Powiatu Dębickiego" otrzymali:

Ks. Prałat Józef Dobosz – proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy – Prezes Dębickiego Hospicjum Domowego im. Jana Pawła II

Pani Krystyna Wolska – Wiceprezes Dębickiego Hospicjum Domowego im. Jana Pawła II

Pani Lucyna Gniazdowska – Wolontariusz medyczny Dębickiego Hospicjum Domowego im. Jana Pawła II

ZOBACZ ZDJĘCIA
Czytaj całość
 
W trosce o petenta…
18.06.2010.
Wszyscy borykamy się z brakiem czasu i z tego powodu podnoszenie swoich kwalifikacji staje się niekiedy problemem. W przypadku administracji samorządowej brak czasu zarówno aby podnosić swoje kwalifikacje, jak i brak czasu dla zgłaszających się petentów nie powinien jednak mieć miejsca. Idealnym rozwiązaniem w tym zakresie są szkolenia organizowane przez Towarzystwo ALTUM, Programy Społeczno-Gospodarcze w ramach projektu „W stronę klienta – nowa twarz administracji samorządowej”.

CZYTAJ INFORMACJĘ
Czytaj całość
 
Festyn dla powodzian
15.06.2010.
Parafia Miłosierdzia Bożego w Dębicy przy współudziale Starostwa Powiatowego w Dębicy w dniu 20 czerwca 2010 r., już po raz siedemnasty organizuje Festyn Parafialny na obiektach sportowych ZSZ nr 1 im., Jana Pawła II w Dębicy. Tegoroczny festyn odbywa się w cieniu ogromnego dramatu wielu tysięcy polskich rodzin dotkniętych powodzią, także na naszym terenie. Dlatego dochód jaki zostanie uzyskany, w całości zostanie przekazany na potrzeby powodzian.

Wzorem lat ubiegłych w festynie udział biorą mieszkańcy powiatu dębickiego. Organizatorzy jak co roku przygotowali wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych – rodzinne konkursy z nagrodami, loterie fantową, występy zespołów artystycznych, licytacje, smaczną kuchnię, pokazy sprawnościowe straży pożarnej, służby medycznej, wspólną zabawę prowadzoną przez wodzirejów, pokazy psów rasowych, malowanie twarzy dla dzieci, profesjonalny makijaż dla pań, karaoke, familiada, cięcie drzewa, robienie masła i inne.

Gościem specjalnym tegorocznego festynu będzie kapela „Pieczarki” pochodzący z Żywca. Dzięki przebojowej muzyce jaką tworzą (FOLK-Góralski), zespół zyskał wielu fanów oraz stał się jedną z najpopularniejszych formacji muzycznych w kraju. Gościł w Radio i Telewizji (m.in. RMF FM, TVP 1, TVN, Lato z Radiem, TVP 2-„30 Ton lista” „Karczma Góralska”). Zdobył także pierwsze miejsce z utworem „Wina nalej” na liście przebojów TELEEXPRESU.

Serdecznie wszystkich zapraszamy – 20 czerwca 2010 r., od godziny 13.00 – obiekty Sportowe Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy - ul Rzeszowska 78

ZOBACZ PLAKAT
Czytaj całość
 
„Zacznij swój biznes przy wsparciu funduszy UE”
09.06.2010.
Biuro Współpracy z Przedsiębiorcą Urzędu Miejskiego oraz Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Dębicy organizują spotkanie informacyjne „Zacznij swój biznes przy wsparciu funduszy UE”.

Spotkanie odbędzie się 16 czerwca br. o godz. 10.00. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiej w Dębicy (ul. Ratuszowa 2, parter, sala nr 51). W programie przewidziane jest omówienie problematyki związanej z rozpoczęciem działalności gospodarczej wykorzystując dotacje z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (działanie 6.2) oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (działanie 312), a także sposób rejestracji firmy w urzędzie oraz zasady wypełniania formularza zgłoszeniowego EDG-1.

Aby wziąć udział w szkoleniu należy do poniedziałku, 14 czerwca br., do godz. 12 przesłać na adres Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć formularz zgłoszeniowy. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Czytaj całość
 
Spływ Kajakowy - ODWOŁANY
09.06.2010.
Z uwagi na sytuację powodziową i niesprzyjające warunki atmosferyczne X Jubileuszowy Spływ Kajakowy Wisłoka 2010 nie odbędzie się.

Wysoki stan Wisłoki, a także niekorzystne komunikaty meteorologiczne na najbliższe miesiące spowodowały, że organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu tegorocznego spływu ze względu na bezpieczeństwo uczestników.
Czytaj całość
 
Zapraszamy na X Jubileuszowy SPŁYW KAJAKOWY
04.06.2010.
W dniach 24-26 czerwca 2010 r. serdecznie zapraszamy na X Jubileuszowy Ogólnopolski Spływ Kajakowy "Wisłoka 2010" na trasie Kłodawa gm. Brzyska - Brzostek - Pilzno - Kozłów k/Dębicy, poświęcony pamięci Józefa Chmury, zmarłego Burmistrza Pilzna, jednego z inicjatorów Spływu.

REGULAMIN SPŁYWU

KARTA ZGŁOSZENIA

OŚWIADCZENIE

PLAKAT
Czytaj całość
 
Kolejne kluczowe inwestycje drogowe w Powiecie Dębickim
01.06.2010.
Po raz kolejny Powiat Dębicki pozyskał miliony złotych na remonty i modernizacje dróg powiatowych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Regionalnego Programu Operacyjnego, a to oznacza rozpoczęcie prac przy kolejnych największych inwestycjach drogowych w powiecie – „Cieszy nas, że tak bardzo ważne ze względów komunikacyjnych ciągi drogowe w raz z obiektami inżynierskimi zostaną przebudowane. W lutym tego roku powiat złożył dwa wnioski na przebudowę drogi powiatowej nr 1317 R Kamienica Dolna – Grudna Górna wraz z obiektami inżynierskimi oraz przebudowe drogi powiatowej nr 2403 R Machowa – Czarna wraz z remontem mostu, które kwalifikowano w procesie preselekcji tzn. dokonywano wstępnej weryfikacji, potem zakwalifikowane wnioski poddawano ewentualnemu uzupełnieniu po czym następowała ostateczna weryfikacja oparta na punktowaniu poszczególnych elementów składowych wniosku.

Na oba złożone wnioski Powiat otrzymał dotacje odpowiednio 4.999 631,89 zł na przebudowę drogi Kamienica Dolna – Grudna Górna oraz 4.166 129,83 zł na inwestycje na drodze Machowa – Czarna. Głównym celem tych projektów jest poprawa powiązań komunikacyjnych i systemu komunikacji publicznej w naszym regionie. Obecnie czekamy na dalsze informacje dotyczące szczegółowych warunków przydzielenia dotacji – mówi Władysław Bielawa – Starosta Dębicki.

Całkowity koszt obu inwestycji zamknie się kwotą prawie 13.800 000,00 zł.
Czytaj całość
 
26 maja w Komunikacji krócej
25.05.2010.
W dniu 26 maja 2010 r. Wydział Komunikacji i Transportu będzie czynny do godz.14.00 w związku z przełączaniem serwera na aplikację ADxP.
Czytaj całość
 
VII Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Scrabble
25.05.2010.
11 czerwca w Zabrzu zostaną rozegrane VII Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Scrabble. Uczestniczyć w nich mogą dwuosobowe zespoły uczniowskie, w tym także osoby zdające w tym roku maturę. Organizatorem VII MP Szkół Ponadgimnazjalnych są: Uczniowski Klub Sportowy „Anagram”, Polska Federacja Scrabble oraz władze samorządowe miasta Zabrza.

Wzorem ubiegłych lat dla wszystkich przybyłych gości (zawodników i opiekunów) przygotowaliśmy okolicznościowe koszulki. Zwycięzcy mistrzostw uhonorowani zostaną pucharami i nagrodami rzeczowymi, Tych ostatnich nie zabraknie i dla wszystkich uczestników.

Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie się do turnieju, do dnia 06 czerwca 2010 r., najlepiej poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej turnieju. Udział jest nieodpłatny. Wszystkim przybyłym gwarantujemy ciepły posiłek, dla opiekunów planujemy dodatkowy turniej scrabblowy. Istnieje możliwość zwiedzenia po zawodach Skansenu Górniczego „Luiza” – jednego z najsłynniejszych obiektów poprzemysłowych na terenie południowej Polski.

Większą ilość szczegółów, jak np. możliwe noclegi, szczegółowy harmonogram rozgrywek czy historię poprzednich edycji, można zobaczyć na stronie turnieju www.sliwa.zabrze.pl/mistrzostwa.

ZOBACZ HARMONOGRAM
Czytaj całość
 
Dzień Strażaka w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy
21.05.2010.
kliknij, żeby zobaczyć galerięZ okazji przypadającego święta w dowód uznania za pełną poświęcenia i ofiarności służbę dla dobra całego społeczeństwa wyróżniającym się strażakom PSP i OSP oraz innym osobom które wniosły wkład w poprawę stanu ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu dębickiego zostały przyznane odznaczenia i wyróżnienia przyznane  przez Prezydenta Rzeczypospolitej, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Podkarpackiego, oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Miło nam donieść że Władysław Bielawa – Starosta Dębicki decyzją Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Podkarpackiego, został uhonorowany Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa a także Rozkazem personalnym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nominację na wyższy stopień oficerski brygadiera otrzymał Wojciech Buszek – komendant Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej. Podczas uroczystości wyróżniono i odznaczono wielu wspaniałych strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Podczas  tej uroczystości przekazano PPSP w Dębicy do użytku sprzęt ratowniczy:
1. Podnośnik hydrauliczny SHD-25 - zakupiony ze środków przyznanych w ramach Programu Modernizacji Służb Mundurowych, Starostwa Powiatowego w Dębicy, Urzędu Miasta w Dębicy.
2. Ciężkie Hydrauliczne Urządzenie Ratownicze „Lukas” - zakupione ze środków Starostwa Powiatowego w Dębicy.
3. Motopompa „Tohatsu” - zakupiona ze środków Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

ZOBACZ LISTĘ NAGRODZONYCH

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez KPPSP w Dębicy
Czytaj całość
 
Dzień Godności Osób z Niesprawnością Intelektualną
14.05.2010.
kliknij, żeby zobaczyć galerięW kalendarzu Praw Człowieka 5 maja uznawany jest jako Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Zaczerpnięty z Francji pomysł na "Spotkania z godnością" ("Randez-vous de la Dognite) wkrótce trafił na polski grunt. Po raz pierwszyw Dębicy był obchodzony w 2003 roku przez Zespół Szkół Specjalnych pod patronatem Starostwa Powiatowego. Od tego czasu corocznie na terenie tej placówki odbywają się spotkania integracyjne w formie pikniku.

CZYTAJ INFORMACJĘ

ZOBACZ ZDJĘCIA
Czytaj całość
 
Bezpłatne szkolenie z zamówień publicznych
13.05.2010.
Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Rzeszowie działający przy Towarzystwie ALTUM Programy Społeczno – Gospodarcze ZAPRASZA na BEZPŁATNE szkolenie "ZAMÓWIENIA PUBLICZNE W TRAKCIE REALIZACJI PROJEKTÓW Z EFS"

Celem  szkolenia jest przekazanie wiedzy w zakresie aktualnie obowiązujących regulacji prawnych odnoszących się do wydatkowania środków publicznych – procedury udzielania zamówień publicznych.

CZYTAJ INFORMACJĘ
Czytaj całość
 
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Zobacz też…
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 443 - 455 z 692