Aktualności
POLA NADZIEI
13.04.2010.
kliknij, żeby zobaczyć galerięPrzed budynkiem Starostwa Powiatowego w Dębicy, tak jak w całym mieście zakwitło POLE NADZIEI. W dniu 13 kwietnia 2010 r. kwitnącymi narcyzami, w zamian za datki na rzecz Dębickiego Hospicjum Domowego obdarowani zostali przychodzący do pracy urzędnicy starostwa. W ten sposób Starostwo Powiatowe w Dębicy zebrało środki finansowe, które zasiliły konto PÓL NADZIEI i przeznaczone zostaną na zakup sprzętu medycznego niezbędnego przy pielęgnacji osób z chorobami nowotworowymi.

Zbiórka została przeprowadzona z pomocą uczniów II LO w Dębicy:
- Bartłomiej Czuba
- Aneta Krupa
- Anna Dziedzic
- Agnieszka Bacher
- Paulina Kalita
- Patrycja Strzałka

pozostający pod opieką mgr Marcina Dudziaka.

ZOBACZ ZDJĘCIA
Czytaj całość
 
KUŹNIA UMIEJĘTNOŚCI II
12.04.2010.
Zespół Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy realizuje w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL) działanie 9.2 „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego”, finansowanego przez Unię Europejską  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt pt. Kuźnia umiejętności II.

CZYTAJ INFORMACJĘ
Czytaj całość
 
IX KONKURS WIEDZY O IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH
06.04.2010.
kliknij, żeby zobaczyć galerięDyrektor Szkoły Podstawowej Nr 9 w Dębicy oraz UKS OLIMP był organizatorem już IX edycji turnieju wiedzy olimpijskiej, która odbyła się w dniu 25 marca 2010 r. na sali gimnastycznej SP nr 9 w Dębicy. Pomysłodawcą konkursu od samego początku jest prezes UKS Olimp pan Andrzej Nylec. W całym przedsięwzięciu pomagali nauczyciele SP 9 Norbert Pawłowski, Witold Brniak, Krzysztof Bizoń, Tomasz Marszałek.

CZYTAJ SPRAWOZDANIE

ZOBACZ ZDJĘCIA
Czytaj całość
 
W stronę klienta - nowa twarz administracji samorządowej
02.04.2010.
Od 1 sierpnia 2009 r. Towarzystwo ALTUM Programy Społeczno-Gospodarcze z siedzibą w Rzeszowie realizuje projekt "W stronę klienta - nowa twarz administracji samorządowej", który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

CZYTAJ INFORMACJĘ
Czytaj całość
 
Konkurs Wiedzy Pożarniczej - rozstrzygnięty
01.04.2010.
kliknij, żeby zobaczyć galerięW dniu 30.03.2010 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Dębicy odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", w których wzięło udział 36 osób (w 3 kategoriach wiekowych).

Wyniki przedstawiają się następująco:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe):
1 miejsce Mirosław Kleszcz - Borowa
2 miejsce Witold Jarząb
3 miejsce Magdalena Godycka


II grupa wiekowa (gimnacja):
1 miejsce Sebastian Majka - Róża
2 miejsce Kamil Struzik
3 miejsce Ewelina Nytka


I grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne):
1 miejsce Angelika Majka - Róża
2 miejsce Dominika Majka
3 miejsce Mateusz Zator


Zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych zakwalifikowali się na eliminacje wojewódzkie OTWP, które odbędą się 30.04.2010 w Ropczycach.

ZOBACZ ZDJĘCIA
Czytaj całość
 
POLSKIE TRADYCJE NA WIELKANOCNYM STOLE
29.03.2010.
kliknij, żeby zobaczyć galerięW Niedzielę Palmową 28 marca 2010 roku Starostwo Powiatowe po raz czwarty gościło twórców ludowych podczas IV Powiatowego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy.

Dzięki Konkursowi możemy podziwiać przepiękne tradycyjne stoły wielkanocne ze święconym i z całą jego obrzędową symboliką, na których króluje pisanka wykonana metodą tradycyjną, ale także ta współczesna – zdobiona różnorodnymi technikami, dająca możliwości tym, którzy w sztuce lubią nowe wyzwania i wprowadzanie zmian.

Z roku na rok zainteresowanie Konkursem jest coraz większe, czego dowodem jest udział w nim mieszkańców powiatu ropczycko - sędziszowskiego. Fakt ten napawa przekonaniem, że dzięki takim przedsięwzięciom uda się uchronić jak najwięcej własnej tożsamości regionalnej dla przyszłych pokoleń, uda się zachować własne korzenie kulturowe i kształtować właściwą postawę wobec kultury ludowej oraz własnych tradycji.

Komisja IV Konkursu w składzie:
Anna Mazur – v-ce Przewodnicząca Rady Powiatu Dębickiego
Sylwia Murdza – animator kultury
Grażyna Jałowiec – plastyk
Stanisław Przetacznik – Radny Powiatu Dębickiego

Przyznała nagrody i wyróżnienia:
 
Cztery równorzędne I miejsca
- Stowarzyszenie ZASOWIANKI z Zasowa
- Koło Gospodyń z Brzostku
- Koło Gospodyń Wiejskich z Nagawczyny
- Warsztaty Terapii Zajęciowej z Dębicy


Osiem wyróżnień
- Dom Dziennego Pobytu z Dębicy 
- Warsztaty Terapii Zajęciowej z Bobrowej Woli
- ZSZ im. Jana Pawła II z Brzostku
- Koło Gospodyń Wiejskich z Żyrakowa
- Barbara Bielatowicz z Żyrakowa
- Bernadetta Mardeusz z Dębicy
- Karolina Mróż z Żyrakowa
- Halina Komórek z Glinika –powiat ropczycko-sędziszowski


Atmosfera jak co roku była wspaniała, stoły uginały się pod ciężarem wielkanocnych smakołyków, zachwycając tradycją i pomysłowością.

Laureaci otrzymali w nagrodę sprzęt gospodarstwa domowego, a wszyscy uczestnicy obdarowani zostali jak co roku upominkami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe
w Dębicy.

Serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich.... Do zobaczenia za rok...

ZOBACZ ZDJĘCIA
Czytaj całość
 
IV Dzień Kariery w powiecie dębickim
19.03.2010.

17 marca br. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowegow Dębicy odbyło się czwarte już spotkanie z gimnazjalistami oraganizowane w ramach Dnia Kariery. Spotkanie zostało zainicjowane przez Zespół Szkół Nr 4 w Dębicy i zorganizowane przy współpracy z Wydziałem Edukacji, Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Staroastwa Powiatowego w Dębicy. Uczestniczyli w nim uczniowie kl. III ponad 30 gimnazjów powiatu dębickiego.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Czytaj całość
 
Powiatowe Rozgrywki w Piłce Siatkowej Amatorów rozstrzygnięte
15.03.2010.
kliknij, żeby zobaczyć galerięW dniu 13.03.2010 r. na hali sportowej przy Zespole Szkół nr 2 w Dębicy odbyły się Powiatowe Rozgrywki w Piłce Siatkowej Amatorów. W Turnieju udział wzięło 5 drużyn reprezentujących: Miasto Dębica, Miasto i Gminę Pilzno, Gminę Jodłowa, Gminę Czarna oraz Gminę Żyraków.
 
Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:
I miejsce – Miasto Dębica
II miejsce – Gmina Żyraków
III miejsce – Miasto i Gmina Pilzno
IV miejsce – Gmina Jodłowa
V miejsce - Gmina Czarna
 
Wszystkie drużyny otrzymały z rąk Starosty Powiatu Dębickiego - Władysława Bielawy pamiątkowe dyplomy, cztery pierwsze drużyny - piłki, natomiast trzy pierwsze drużyny dodatkowo otrzymały puchary Starosty Dębickiego. Zwycięska drużyna będzie reprezentować Powiat Dębicki na Rozgrywkach Wojewódzkich w Rzeszowie w dniu 20 marca 2010 r.


ZOBACZ WYNIKI ROZGRYWEK
 
ZOBACZ ZDJĘCIA
Czytaj całość
 
Zapraszamy na "PISANKĘ"
15.03.2010.
kliknij, żeby zobaczyćStarostwo Powiatowe w Dębicy serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w IV Powiatowym Konkursie na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocnym, który odbędzie dnia 28 marca 2010 r., - Niedziela Palmowa od godziny 11.00, w budynku Starostwa Powiatowego w Dębicy ul. Parkowa 28.

Około godziny 12.00 rozpocznie swoją pracę komisja konkursowa, którą tworzyć będą twórcy ludowi, artyści plastycy z terenu powiatu dębickiego, po czym nastąpi ogłoszenie wyników oraz wręczenie atrakcyjnych nagród dla laureatów i uczestników Konkursu.

Informujemy, że podczas imprezy trwać będzie kiermasz dla mieszkańców.

!Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Karty zgłoszeń prosimy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą w terminie do dnia 19 marca 2010 r., do Starostwa Powiatowego ul. Parkowa 28, 39-200 Dębica pokój 323 lub telefonicznie - 14/680 31 22, fax nr 014 680 31 89.

REGULAMIN, KARTA ZGŁOSZENIA

ZOBACZ PLAKAT
Czytaj całość
 
8 WSPANIAŁYCH - ROZSTRZYGNIĘCIE
12.03.2010.
kliknij, żeby zobaczyć galerięW dniu 11 marca 2010 r. w Starostwie Powiatowym w Dębicy odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej w celu wyłonienia 8 laureatów X Powiatowego Etapu XVI Ogólnopolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Jako reprezentanta powiatu dębickiego w Ogólnopolskich Eliminacjach Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych” odbywających się w Warszawie wytypowano Waldemara Wójcika.

Laureaci wyłonieni w eliminacjach powiatowych w dniach 11 – 13 czerwca br. wyjadą do Wałbrzycha, gdzie odbędzie się tegoroczny XVI Finał Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Powiatowe podsumowanie konkursu zaplanowane jest na dzień 26 kwietnia 2010 r. o godz. 1100 w DK „Śnieżka”, ul. Bojanowskiego 18.

CZYTAJ INFORMACJĘ

ZOBACZ ZDJĘCIA
Czytaj całość
 
IV DZIEŃ KARIERY
11.03.2010.
17 marca 2010 r. o godz. 10.00 w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Dębicy przy ul. Parkowej 28, odbędzie się, organizowany przez Zespół Szkół nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy pod patronatem Starosty Powiatu Dębickiego, IV Dzień Kariery. W ramach tegorocznego Dnia Kariery zorganizowana została konferencja pod hasłem „Kompetentny pracownik kluczem do sukcesu firmy”.

CZYTAJ INFORMACJĘ
Czytaj całość
 
Ogólnopolski konkurs "Przedsiębiorca z klasą"
10.03.2010.
Stowarzyszenie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Poznaniu ustanowiło przyznanie corocznego Honorowego Tytułu pod nazwą; "PRZEDSIĘBIORCA Z KLASĄ", który będzie promował najlepszych przedsiębiorców, zwłaszcza właścicieli i menagerów firm. Wnioski nominacyjne należy przesłać najpóźniej do 30 kwietnia br. na adres Stowarzyszenia.

CZYTAJ INFORMACJĘ

ZOBACZ REGULAMIN

POBIERZ WNIOSEK
Czytaj całość
 
VI Międzyszkolny Konkurs Modeli Redukcyjnych „OGNIWKO 2010”
18.02.2010.
kliknij, żeby zobaczyć galerięW dniach od 12 do 14 lutego 2010 r. w budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy przy ul. Ogrodowej 20 odbyła się szósta edycja Międzyszkolnego Konkursu Modeli Redukcyjnych „Ogniwko 2010”, zorganizowanego przez członków Szkolnego Koła Historyczno- Modelarskiego „Ogniwko”, działającego przy ZSE w Dębicy pod opieka pana Wojciecha Szerszenia. Przy organizacji i podczas przeprowadzania konkursu SKHM wsparli, jak co roku panowie: Janusz Chmiel, Tomasz Nowak, Jerzy Kmieć, Tomasz Pyka, Zbigniew Nykiel.

CZYTAJ SPRAWOZDANIE

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez SKH-M "OGNIWKO"
Czytaj całość
 
Aukcja prac malarskich
16.02.2010.
kliknij, żeby zobaczyć galerięPrace malarskie uzdolnionych plastycznie uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego poszły w piątek pod młotek.

Wieczorem, 12 lutego 2010 r. w Galerii Sztuki MOK , odbyła się aukcja prac malarskich przedstawiających urokliwe zakątki Ziemi Dębickiej. Prace wykonane przez: Gabrielę Kozioł, Annę Finek, Benitę Wielgus, Magdalenę Dygdoń, Brygidę Chodak, Bernadettę Chodak, Sebastiana Buszka, Zofię Sadowską, Joannę Wielis, Oktawię Furtak oraz Darię Wasilewską cieszyły się dużym powodzeniem, wszystkie znalazły nabywców.

W licytacji aktywnie uczestniczyli m.in.: Marzena Socha, Maria Broniek, Andrzej Karasiński, Wiesław Micał, Piotr Sadowski, Mariusz Szewczyk, Stanisław Łukasik, Józef Ambrozowicz, Stanisław Osak, aukcjoner Jan Maślanka oraz Renata Nagawiecka, która jednocześnie zakupiła przekazany na aukcję obraz autorstwa Jana Wiesława Króla. Ze sprzedaży wylicytowanych prac uzyskano sumę 1800,00 zł. Wszystkim Państwu serdecznie dziękujemy.

Była to już trzecia aukcja zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Dębicy oraz Galerię Sztuki MOK na rzecz programu „Wspierania Uzdolnień Artystycznych Uczniów”. Aukcja prac malarskich towarzyszyła Wystawie Środowiskowej Dębica 2010.

ZOBACZ ZDJĘCIA
Czytaj całość
 
III Powiatowy Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych
12.02.2010.
kliknij, zeby zobaczyć galerię10 lutego 2010 r. na deskach dębickiej „Śnieżki” zaprezentowało się ponad 50 młodych aktorów - uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego.

CZYTAJ SPRAWOZDANIE

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez II LO w Dębicy
Czytaj całość
 
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Zobacz też…
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 466 - 480 z 692