Aktualności
ZSZ w Pustkowie Osiedlu z Certyfikatem
13.11.2009.
kliknij, żeby zobaczyć galerię4 listopada 2009 r. podczas X Wojewódzkiego Przeglądu Dorobku Szkół Promujących Zdrowie Pani  Małgorzata Chomycz - Wicewojewoda Podkarpacki i Pan Jacek Wojtas - Podkarpacki Kurator Oświaty  wręczyli  kolejnym 35 przedszkolom, szkołom i placówek z terenu województwa podkarpackiego certyfikaty przyjęcia do Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.
Po upływie 3 lat przynależności do sieci rejonowej przedszkole, szkoła, placówka  mogła ubiegać się o certyfikat przyjęcia do wojewódzkiej Sieci.
Certyfikat przyznawany jest przez Wojewódzki Zespół Wspierający SzPZ na wniosek Rejonowego Koordynatora na podstawie Raportu z ewaluacji trzech lat działań szkoły.
W gronie nowo przyjętych nie zabrakło również  placówek z rejonu Dębica, który obejmuje swym zasięgiem powiat dębicki oraz sędziszowsko-ropczycki – z  rejonu Dębica Certyfikat otrzymało 6 placówek w tym 1 prowadzona przez Starostwo Powiatowe w Dębicy – Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pustkowie Osiedlu. Wojewódzki Certyfikat z rąk Wicewojewody oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty odebrał dyrektor szkoły – Sławomir Słyś oraz Szkolny Koordynator – Ewa Imiołek w obecności przedstawicieli Samorządu Szkolnego a także rodziców. Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu jest trzecią szkołą ponadgimnazjalną, która otrzymała ww. certyfikat.

Obecnie w Podkarpackiej sieci Szkół Promujących Zdrowie  jest  - 395 szkół, w tym:
- z certyfikatem wojewódzkim - 172
- z rejonowym - 169
- aktualnie realizujące programy wstępne – około 48

ZOBACZ ZDJĘCIA

ZOBACZ CERTYFIKAT
Czytaj całość
 
STYPENDIA DLA NAJZDOLNIEJSZYCH
09.11.2009.
LINK do strony informacyjnej o projekcie pn. Program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych z terenu województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2009/2010.
Czytaj całość
 
Powiatowe Podsumowanie Sportowe
06.11.2009.
kliknij, żeby zobaczyć galerię„Sport jest szlachetny i piękny, gdy szlachetni i dobrzy są ludzie go uprawiający – wymaga wiec szlachetności i uczciwości od wszystkich – uprawiających go, organizujących zawody i oglądających sportowe zmagania...” – tymi słowami rozpoczął Starosta Powiatu Dębickiego – Władysław Bielawa w Zespole Szkół nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy odbyło się Powiatowe Podsumowanie Osiągnięć Sportowych Dzieci i Młodzieży za rok szkolny 2008/2009.

W klasyfikacji wojewódzkiej Powiat po raz kolejny uplasował się na I miejscu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – Licealiadzie, w kategorii Igrzysk Dzieci i Młodzieży obejmujących szkoły podstawowe i gimnazjalne zajął II miejsce.

Starosta Powiatu Dębickiego Władysław Bielawa wręczył nagrody i podziękowania także dla burmistrzów i wójtów za współzawodnictwo gmin, gminnym, miejskim i powiatowym organizatorom sportu oraz klubom sportowym z terenu powiatu.

Uczniowie szkół prezentowali swoje umiejętności podczas przygotowanych tematycznie pokazów sportowych.
-pokaz mażoretek z ZSE w Dębicy – opiekun Anna Indra.
-zawody „Baw się razem z nami” z udziałem szkół podstawowych z Dębicy /Szkoła Podstawowa nr 5/, z Nagoszyna, Brzeźnicy oraz Pilzna
-pokaz ćwiczeń Aerobicu – uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy – opiekun – Dorota Nowak
-pokaz ćwiczeń lekkoatletycznych – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – opiekun Anna Bigus
-mecz piłki siatkowej  - I LO w Dębicy vs. ZS nr 2 w Dębicy
 
Okazję do wykazania się zręcznością mieli wójtowie i burmistrzowie biorący udział w konkursie gry w Petanque, której zasady szczegółowo określił Piotr Longosz, prekursor tej dyscypliny na terenie Powiatu Dębickiego.

ZOBACZ ZDJĘCIA
Czytaj całość
 
Żonkile pod Starostwem
02.11.2009.
kliknij, żeby zobaczyć galerię2 listopada 2009 r., przy pięknej słonecznej pogodzie  pracownicy Starostwo Powiatowego założyli przy siedzibie urzędu  swoje „przyurzedowe” żonkilowe poletko przystępując  tym samym do 3 dębickiej edycji 13 Ogólnopolskiej Akcji Pola Nadziei. „Ten kwiat – symbol  nadziei na nowe życie – odrodzenie jest dziś symbolem w walce z choroba nowotworową. Przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie nieuleczalnej choroby. Warto zaznaczy,ć że akcja ta ma wymiar społeczny, bo dzięki zaangażowaniu wolontariuszy – głównie ludzi młodych, rośnie w społeczeństwie świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym” – mówił Starosta Władysław Bielawa.
„To dla nas wyjątkowa chwila przypadająca w wyjątkowym – Dniu  Zadusznym – jestem przekonany, że wszyscy będziemy czuć się odpowiedzialni za nasze Pola Nadziei, a  w czasie kwest nie zapomnimy o hojności, by wesprzeć to wielkie i jakże potrzebne hospicyjne dzieło” - zakończył Starosta, po czym zaprosił wszystkich do sadzenia żonkili.

ZOBACZ ZDJĘCIA
Czytaj całość
 
DNI SZTUKI zakończone
29.10.2009.
XI DNI SZTUKI dobiegły końca, występy artystów jak co roku spotkały się z gorącym przyjęciem dębickiej publiczności. Na repertuar październikowych spotkań złożyły się recitale Ewy Błaszczyk i Edyty Geppert z zespołami oraz koncert Wrocławskiej Formacji Kontrabasowej „Bassiona Polacca”. Przy akompaniamencie Orkiestry Kameralnej „Strauss Ensemble” wystąpili operowi śpiewacy: Alicja Płonka, Ewa Szybilska, Jan Michalak, Łukasz Gaj. Zgromadzeni w dębickich domach kultury widzowie długo oklaskiwali występy artystów.

Starostwo Powiatowe w Dębicy przy wsparciu finansowym Województwa Podkarpackiego   sponsorowało recital Edyty Geppert oraz koncert Zespołu „Bassiona Polacca”.
Czytaj całość
 
Już niedługo Podsumowanie Sportowe
29.10.2009.
W dniu 5 listopada 2009 r., w Zespole Szkół nr 4 w Dębicy, o godzienie 10.00, odbędzie się Podsumowanie Osiągnięć Sportowych Dzieci i Młodzieży Powiatu Dębickiego za rok szkolny 2008/2009.

PROGRAM:
- pokaz marżonetek z Zespołu Szkół Ekonomicznych,
- wystąpienie Pani Teresy Karwety Dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Dębicy,
- uroczyste otwarcie Posumowania Osiągnięć Sportowych – wystąpienie Starosty Powiatu Dębickiego,
- podsumowanie współzawodnictwa gmin,
- konkurs gry w Petanque z udziałem Wójtów i Burmistrzów,
- podsumowanie współzawodnictwa szkół podstawowych,
- zawody „Baw się razem z nami” z udziałem uczniów SP nr 5 w Dębicy, SP w Nagoszynie, SP w Brzeźnicy oraz SP w Pilźnie,
- podsumowanie współzawodnictwa szkół gimnazjalnych,
- pokaz ćwiczeń Aerobiku,
- podsumowanie współzawodnictwa szkół ponadgimnazjalnych,
- pokaz ćwiczeń lekkoatletycznych w wykonaniu uczniów II LO w Dębicy,
- wręczenie nagród powiatowym i gminnym organizatorom sportu,
- podsumowanie współzawodnictwa klubów sportowych,
- mecz piłki siatkowej pomiędzy uczniami I LO w Dębicy i ZS nr 2 w Dębicy.
Czytaj całość
 
Minister w Starostwie
29.10.2009.
kliknij, żeby zobaczyć galerięW środę 28 października 2009 roku  w budynku Starostwa Powiatowego w Dębicy odbyło się spotkanie z ministrem, senatorem Jarosławem Dudą Pełnomocnikiem Rządu d/s Osób Niepełnosprawnych.  Towarzyszyli mu poseł na Sejm RP Marek Plura Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu d/s. Osób Niepełnosprawnych, oraz poseł na Sejm RP Renata Butryn, będąca inicjatorem spotkania.

Temat spotkania, którego gospodarzem był Starosta Władysław Bielawa to „Problemy prawne, organizacyjne i socjalne osób niepełnosprawnych w powiecie dębickim”. Po wystąpieniach zaproszonych gości odbyła się dyskusja panelowa, w której brali udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, instytucji działających na rzecz niepełnosprawnych oraz wolontariatu.  Wprowadzeniem do dyskusji była projekcja filmu „ Polska bez barier – Sejm bez barier” oraz projekcje multimedialne organizacji pozarządowych.

Spotkanie zakończyło się propozycjami zmian legislacyjnych w obecnym prawie, dotyczącym osób niepełnosprawnych.

Równocześnie w holu Starostwa Powiatowego można było obejrzeć wystawę fotografii zaangażowanej społecznie autorstwa Marty Pruskiej, zatytułowanej „ Patrzeć z nadzieją”. Zdjęcia przedstawiały codzienność osób cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce. Każde zdjęcie opatrzone było tekstem integralnie związanym z przedstawionym obrazem. Patronat nad wystawą objął Marszałek Sejmu RP Bronisław Komorowski.

W godzinach przedpołudniowych goście zwiedzili m.in. Zakład Aktywizacji Zawodowej w Woli Żyrakowskiej i Dom dla Bezdomnych Mężczyzn w Dębicy. Złożyli również wizytę w  Specjalistycznej Placówce Wsparcia Dziennego i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka w Dębicy.

Rezultatem wizyty była zapowiedź ponownego odwiedzenia Dębicy i kontynuacji wspólnych działań na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych.

ZOBACZ ZDJĘCIA
Czytaj całość
 
Lider Filantropii - Zapraszamy firmy do udziału w konkursie
27.10.2009.
Forum Darczyńców w Polsce ogłasza trzecią edycję konkursu Liderzy Filantropii, którego celem jest promocja społecznego zaangażowania biznesu i wyłonienie firm, które przekazują najwięcej środków na działania społeczne.

Tytuł „Lidera Filantropii 2009” przyznany zostanie w dwóch kategoriach: firmie, która przekazała w minionym roku na cele społeczne największy odsetek swoich dochodów przed opodatkowaniem oraz firmie, która przekazała najwięcej środków na cele społeczne. W konkursie może wziąć udział każda spółka, która jest zarejestrowana na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Dzięki dwóm kategoriom konkursowym, w prestiżowym gronie Liderów Filantropii mogą się znaleźć zarówno firmy duże, jak i małe.

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest wypełnienie ankiety i odesłanie jej organizatorom do 3 listopada 2009 roku. Ankieta dostępna jest na stronie internetowej www.forumdarczyncow.pl. Na podstawie nadesłanych i zweryfikowanych danych powstaną listy rankingowe w dwóch kategoriach. Ogłoszenie rankingów odbędzie się w grudniu w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Konkurs odbywa się pod patronatem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Nad procesem wyłaniania laureatów konkursu czuwa firma PricewaterhouseCoopers.

Zapraszamy firmy do udziału w konkursie!

Więcej informacji o konkursie można uzyskać na stronie internetowej: http://www.forumdarczyncow.pl/aktualnosci.php?action=szczegoly&akategoria=1&lang=&aktualnosci_id=75  oraz u koordynatora konkursu Magdaleny Pękackiej (e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć , tel. 022 536 00 45).
Czytaj całość
 
Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej
23.10.2009.
kliknij, żeby zobaczyć galerie22 października 2009 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy odbyła się Powiatowa Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej, połączona z otwarciem nowo wybudowanego obiektu hali sportowej.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w Kościele p.w. Ducha Świętego w Dębicy, skąd   wszyscy jej uczestnicy przemaszerowali do Zespołu Szkół Ekonomicznych. Tam nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi oraz poświęcenie przez Proboszcza Parafii Matki Bożej Anielskiej Ks. Jana Krupę obiektu i krzyży do nowych pomieszczeń.

Dyrektor Szkoły Kazimierz Siwula powitał przybyłych gości, a Starosta Powiatu Dębickiego Władysław Bielawa w swoim okolicznościowym wystąpieniu złożył pedagogom oraz pracownikom szkoły życzenia zdrowia, wytrwałości oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Starosta podziękował także wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania w bardzo krótkim czasie - 11 miesięcy – sali gimnastycznej wraz z zapleczem dydaktycznym. Podziękowania skierował m.in. do głównych wykonawców, przedstawicieli firmy PESAM – Panów: Adama Stusowicza, Jana Mytnika i Jerzego Połeć oraz radnych wojewódzkich na czele z Panem Czesławem Łączakiem.  

Okolicznościowe życzenia złożyli także Wicekurator Antoni Wydro oraz Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Czesław Łaczak. W dalszej części uroczystości, w uznaniu za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej, Starosta uhonorował swoją nagrodą wyróżniających się nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych oraz złożył gratulacje i wyrazy uznania nauczycielom, którzy uzyskali stopień nauczyciela mianowanego.

Następnie o przyjęcie gratulacji i okolicznościowych nagród zostali poproszeni uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego, stypendyści Prezesa Rady Ministrów. Uroczystości uświetniły występy artystyczne w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy.    


LISTY stypendystów, nauczycieli mianowanych i laureatów

ZOBACZ ZDJĘCIA
Czytaj całość
 
Dzień Patrona w ZSZ nr 1 w Dębicy
19.10.2009.
kliknij, żeby zobaczyć galerię15 października 2009 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy, jak co roku o tej porze, w uroczysty sposób obchodzono Dzień Patrona Szkoły Jana Pawła II, połączony z Dniem Edukacji Narodowej. W bieżącym roku szkoła miała jeszcze jedną okazję do świętowania. Warsztaty szkolne wzbogaciły się o nową, dawno oczekiwaną  pracownię diagnostyki samochodowej. Nowocześnie wyposażona pracownia służyć będzie licznemu gronu uczniów kształcących się technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych oraz w zasadniczej szkole zawodowych w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych.

Po mszy świętej w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego społeczność szkolna oraz zaproszeni goście udali się do budynku szkolnego, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie pracowni. Do przecięcia wstęgi poproszeni zostali poseł Kazimierz Moskal, Starosta Powiatu Dębickiego Władysław Bielawa, Przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Kamiński, dyrektor szkoły Bożena Zielińska oraz kierownik warsztatów szkolnych Waldemar Czernecki. Następnie na sali gimnastycznej odbyła się część oficjalna uroczystości, z uhonorowaniem z okazji Dnia Edukacji Narodowej wyróżniających się nauczycieli Nagrodą Dyrektora Szkoły, odczytaniem listów gratulacyjnych oraz częścią artystyczną w wykonaniu uczniów szkoły.

ZOBACZ ZDJĘCIA
Autor zdjęć - Ryszard Bieszczad
Czytaj całość
 
Już niedługo Dzień Nauczyciela
12.10.2009.
Powiatowa Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej w dniu 22 października 2009 roku, będzie okazją do otwarcia nowo wybudowanego obiektu w którym mieści się okazała sala gimnastyczna oraz sale lekcyjne przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy.

Program:
10.00 Msza św. w Kościele p.w. Ducha Świętego
11.00 Przemarsz do Zespołu Szkół Ekonomicznych
11.30 Uroczyste przecięcie wstęgi oraz poświęcenie budynku hali sportowej
11.45 Część oficjalna na nowej sali gimnastycznej:
- powitanie gości przez Dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych Kazimierza Siwulę,
- wystąpienie okolicznościowe Starosty Powiatu Dębickiego Władysława Bielawy,
- wystąpienia zaproszonych gości,
- obchody Dnia Edukacji Narodowej,
- część artystyczna.
Czytaj całość
 
Trzecie Dębickie „Pola Nadziei”
12.10.2009.
kliknij, żeby zobaczyć galerię9 października 2009 roku Dębickie Hospicjum Domowe po raz trzeci przystąpiło do XIII Ogólnopolskiej Akcji Pola Nadziei, która już w swojej nazwie niesie przesłanie dobra, miłości, wrażliwości i pomocy. Na Placu Solidarności pod pomnikiem Jana Pawła II Posadzono żonkile – kwiaty które są międzynarodowym symbolem nadziei, bowiem przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w terminalnym stadium choroby nowotworowej. Kiedy kwiaty zakwitną na wiosnę, zostaną ścięte, a wolontariusze podczas kwest będą darować kwiat i prosić o wsparcie dla hospicjum. Do kampanii przystąpiło już 50 jednostek oświatowych z całego powiatu dębickiego a także Zakład Karny w Dębicy, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dębicy. Pola Nadziei zataczają coraz szersze kręgi, a dzięki zbieranym środkom, pomoc hospicyjna dociera do wszystkich tych którzy tej pomocy potrzebują. Akcja ma także wymiar społeczny, bo dzięki zaangażowaniu wolontariuszy – głównie osób młodych, dzieci, młodzieży szkolnej, i organizacji młodzieżowych, jak również instytucji publicznych i urzędów – rośnie w społeczeństwie świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym. Za kilka dni, już przed nową siedzibą przy ulicy Parkowej, Starostwo Powiatowe założy swój żonkilowy ogród.

W inauguracji kampanii wzięli udział Starosta Władysław Bielawa i Przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Kamiński.

ZOBACZ ZDJĘCIA
Czytaj całość
 
Jubileusz Szkoły Muzycznej
08.10.2009.
7 października 2009 roku Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy uroczyście obchodziła Jubileusz 35 lat istnienia. O godzinie 15.00 w Kościele św. Jadwigi odprawiona została msza świata w intencji szkoły, nauczycieli, oraz uczniów, z udziałem proboszczów dębickich parafii pod przewodnictwem ks. Prałata Ryszarda Piaseckiego.

To wielkie dla społeczności szkolnej wydarzenie zaszczycili swoją obecnością: patron szkoły – Krzysztof Penderecki wraz z małżonką, Starosta Powiatu Dębickiego Władysław Bielawa, władze samorządowe miasta i gmin powiatu dębickiego, absolwenci, sponsorzy i liczne grono melomanów.

Dalszy ciąg świętowania odbył się na Auli Szkoły. Wręczono nagrody, podziękowania dla zasłużonych pedagogów a przede wszystkim moc gratulacji, życzeń i prezentów dla szkoły. Starosta Władysław Bielawa wręczył listy gratulacyjne dyrektorowi szkoły, wyróżnionym nauczycielom i przekazał szkole sprzęt radiowo - telewizyjny. Spotkanie uświetniły występy uczniów szkoły.

ZOBACZ LIST GRATULACYJNY
Czytaj całość
 
Młodzi piechurzy ZS Nr 4 na szlaku
08.10.2009.
kliknij, żeby zobaczyć galerięDnia 05.10.2009r uczniowie kl.Ic Zespołu Szkół Nr 4 w Dębicy  wzięli udział w IV Rajdzie Historycznym „Krypt. Deser” 2009. Szlakiem Partyzanckim II Zgrupowania Armii Krajowej Obwodu Dębica w rocznicę utworzenia Państwa Podziemnego Szarych Szeregów. Rajd utrzymany był w charakterze współzawodnictwa patroli szkolnych.

Podczas przemierzania trasy młodzież musiała wykazać się inteligencją sprawnością fizyczną, orientacją w terenie, oraz umiejętnością czytania mapy, pracy w grupie, analizowania źródeł historycznych, wyciągania wniosków.

Rywalizacja zakończyła się dla Zespołu Szkół Nr 4 dużym sukcesem. Młodzież zajęła III miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego oraz otrzymała szczególne wyróżnienie od organizatora rajdu za zachowanie się w czasie wędrówki.

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZS nr 4 w Dębicy
Czytaj całość
 
Ksiądz Jan Twardowski – Patronem II LO w Dębicy
02.10.2009.
kliknij, żeby zobaczyć galerięII liceum Ogólnokształcące, które datuje rozpoczęcie działalności na dzień 4 września 2006 roku przeżywało ostatnio dwa wielkie wydarzenia. W czerwcu bieżącego roku mury Alma Mater opuścili pierwsi absolwenci /dziś już studenci/, a 22 września 2009 roku nadano szkole imię Ks. Jana Twardowskiego. Poety, myśliciela, postaci niebanalnej reprezentującej ponadczasowe wartości wiarę, przyjaźń, miłość i pokorę, które są głównymi celami wychowawczymi przyjętymi przez szkołę.
 
CZYTAJ SPRAWOZDANIE

ZOBACZ LIST GRATULACYJNY

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia odostępnione przez II LO w Dębicy
 
Czytaj całość
 
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Zobacz też…
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 466 - 480 z 649