020-28Finałowa gala plebiscytu „Koło Gospodyń Wiejskich 2016”, zorganizowanego wspólnie przez Gazetę Codzienną Nowiny oraz Podkarpacką Izbę Rolniczą, odbyła się w Domu Kultury Kosmos w Dębicy. W głosowaniu Czytelników Nowin zwyciężyło Stowarzyszenie Zasowianki z Zasowa (Gmina Żyraków). Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Dębickiego.

Drugie miejsce w plebiscycie zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Klęczanach (Powiat Ropczycko-Sędziszowski), trzecią nagrodę zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich w Besku (Powiat Sanocki). Do konkursu zgłosiło się 95 kół. Wyboru najlepszych spośród nich, oprócz Czytelników Nowin, dokonała również kapituła konkursu, która wręczyła wyróżnienia za aktywność. Otrzymały je m.in. Koło Gospodyń Wiejskich Zawada oraz Koło Aktywnych Kobiet w Borowej.

Impreza podsumowująca plebiscyt miała miejsce 1 grudnia br., uświetnił ją występ dwóch zespołów: kapeli Pilźnianie i kapeli Jodłowianie.

• 23 Sty
    Podsumowanie Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w Galerii Sztuki MOK w Dębicy, godz. 11:00. All Day

• 24 Sty
    Koncert charytatywny "Anioły są takie ciche..." w DKiK "Kosmos" w Dębicy, ul. Lisa 3, godz. 9:00. All Day