12-03-54 SP S152 2017 plik3Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa, we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar, ogłosiła IX edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Termin nadsyłania prac mija 28 lipca 2017 r., do wygrania jest 5 tys. zł. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.

Celem konkursu to promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi. Kapituła oceni prace w dwóch kategoriach: 1. Prace naukowe (m. in. prace doktorskie), popularno-naukowe i inne nienależące do tych dwóch kategorii, ale prezentujące szczególnie inspirujące i innowacyjne spojrzenie na problematykę rozwoju wsi, 2. Prace prezentujące dorobek kulturowy kraju i regionu, opisujące inicjatywy lokalne, dziedzictwo historyczne wsi (monografie wsi, archiwalne zbiory zdjęć stanowiące element dokumentacji, pamiętniki) oraz prace ilustrujące przykład sukcesu w rozwoju polskiej wsi.

Spośród zgłoszonych prac kapituła konkursowa wybierze dwa wyróżniające się opracowania. Zwycięzca w każdej z kategorii otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. zł. Nagrodzone prace będą mogły być wydane w postaci książkowej w Wydawnictwie Naukowym Scholar.

Regulamin i wymagane dokumenty dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej organizatora: www.fdpa.org.pl. Dodatkowych informacji udziela pani Monika Banaś-Samartzi (nr tel. 695 116 110, 22 864-03-90, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

ZOBACZ REGULAMIN KONKURSU

• 30 Lip
    VII Powiatowy Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich w Centrum Kulturalno - Oświatowym w Zawadzie, godz.12:30. All Day

• 27 Sie