78987-7Ponad setka uczniów ze szkół powiatu dębickiego wzięła udział w III edycji konkursu historycznego o Żołnierzach Wyklętych – Niezłomnych „Wilczymi Śladami”. Uczestnicy rywalizowali  w trzech kategoriach: podstawówki (praca literacko-plastyczna), gimnazja (komiks historyczny) oraz szkoły ponadgimnazjalne (konkurs krasomówczy).

Zwycięzców nagrodzono w piątek (10 marca br.) w Domu Kultury „Śnieżka” w Dębicy. Ogłoszenie wyników, poprzedził wykład dr Elżbiety Jakimek-Zapart z krakowskiego Instytutu Pamięci Narodowej. Spotkanie zakończył monodram Przemysława Tejkowskiego „Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki”.

Organizatorzy i partnerzy konkursu to Katolickie Centrum Edukacji KANA, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Środowisko 5 Pułku Strzelców Konnych AK, Miejski Zarząd Oświaty w Dębicy oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

• 26 Sie
    74. Rocznica Akcji "BURZA" i Bitwy na Kałużówce na polanie Kałużówka, godz. 9:30. All Day

• 02 Wrz
    Dożynki Powiatowe na boisku szkolnym przy ZS w Jodłowej, godz. 17:00. All Day