78987-7Ponad setka uczniów ze szkół powiatu dębickiego wzięła udział w III edycji konkursu historycznego o Żołnierzach Wyklętych – Niezłomnych „Wilczymi Śladami”. Uczestnicy rywalizowali  w trzech kategoriach: podstawówki (praca literacko-plastyczna), gimnazja (komiks historyczny) oraz szkoły ponadgimnazjalne (konkurs krasomówczy).

Zwycięzców nagrodzono w piątek (10 marca br.) w Domu Kultury „Śnieżka” w Dębicy. Ogłoszenie wyników, poprzedził wykład dr Elżbiety Jakimek-Zapart z krakowskiego Instytutu Pamięci Narodowej. Spotkanie zakończył monodram Przemysława Tejkowskiego „Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki”.

Organizatorzy i partnerzy konkursu to Katolickie Centrum Edukacji KANA, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Środowisko 5 Pułku Strzelców Konnych AK, Miejski Zarząd Oświaty w Dębicy oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

• 03 Maj
    Powiatowe obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja na Dębickim Rynku, godz. 10:15. All Day

• 10 Maj
    Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy, godz. 9:00. All Day