spellingDwa międzyszkolne konkursy odbyły się 4 kwietnia br. w II LO im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy. W jednym rywalizowali gimnazjaliści, pasjonaci geografii i matematyki. W drugim – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy sprawdzali swoją znajomość języka angielskiego. Nagrody dla laureatów obu konkursów ufundowało Starostwo Powiatowe w Dębicy.

Międzyszkolny Powiatowy Konkurs Pisowni Języka Angielskiego„Spelling Competition” odbył się już po raz dziesiąty. Wzięli w nim udział uczniowie: II LO, ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego, ZSE im. J. Korczaka oraz ZSZ nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy. Najlepszą znajomością języka angielskiego wykazali się: Aleksandra Otulska z II LO (I miejsce), Przemysław Miler z ZS nr 2 (II miejsce) oraz Anna Myszka z II LO (III miejsce). Tuż za podium, na IV pozycji, znalazła się Maria Czekaj (II LO).

Konkurs zorganizowały panie: Halina Borowiec, Barbara Szymaszek i Maria Król.

Natomiastw XI edycji konkursu „Metrem, żaglowcem na chmurze czyli matematyczno-geograficzne podróże” zwyciężyli: Kinga Dębska z Gimnazjum w ZSP w Straszęcinie (I miejsce),Ewa Szewczyk z Miejskiego Gimnazjum nr 3 w Dębicy (II miejsce) oraz Wojciech Kutyłowski z dębickiego MG nr 2.

Konkurs przygotowały panie: Lucyna Prażak i Małgorzata Czachor.

Zdjęcia udostępnione przez II LO w Dębicy

• 20 Lut
    V Sesja Rady Powiatu Dębickiego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy, ul. Parkowa 28, sala sesyjna - IV piętro, godz. 13:00. All Day

• 27 Lut