111112222444551-1Po raz kolejny do Gumnisk w gminie Dębica zjechali poszukiwacze cennego kruszcu. Wczoraj (9 lipca br.) odbyły się tutaj XI „Mistrzostwa Podkarpacia w Płukaniu Złota”. Imprezie towarzyszyły m.in. turniej rycerski i pokazy sokolnictwa. Gwiazdą wieczoru był zespół „Veegas”.

W zawodach uczestniczyła czteroosobowa reprezentacja Powiatu Dębickiego w składzie: Katarzyna Rokosz – Dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji (WK), Paulina Sroka-Krzemień z WK, Maciej Kozik – Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa oraz Łukasz Pilch – Dyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu.

Drużynie kibicowali m.in. Starosta Andrzej Reguła i Zygmunt Żabicki – Członek Zarządu Powiatu. Zawodnicy wprawdzie nie znaleźli się na podium, ale z Gumnisk odjechali z „Certyfikatami Kopaczy Złota” i drobinkami cennego kruszcu.

• 20 Lut
    IV Powiatowy Przegląd Kronik Kół Gospodyń Wiejskich w sali obrad Rady Powiatu Dębickiego, ul. Parkowa 28 w Dębicy, godz. 11:00. All Day

• 25 Lut
    Puchar Polski Seniorów i Seniorek, Juniorów i Juniorek w Sumo na Hali Sportowej MOSiR w Dębicy, ul. Sportowa 26, godz. 10:30. All Day