125412546-26Dziś (19 lipca br.) nastąpiło otwarcie Zakładu Produkcyjnego Hutchinson Dębica w Zawadzie. - Wiele osób wątpiło w powodzenie tego śmiałego przedsięwzięcia, dlatego dzisiaj pragnę gorąco podziękować i pogratulować wszystkim, dzięki którym fabryka rozpoczyna swoją działalność. Udowadniacie Państwo, że liderem jest ten, kto widzi więcej niż inni, patrzy dalej niż inni i kto dostrzega rzeczy, zanim inni je zobaczą – mówił podczas uroczystości Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego.

Wicestarosta podkreślał, że inwestycja doszła do skutku przede wszystkim za sprawą zdecydowanego działania firmy Hutchinson, ale również dzięki współpracy władz województwa podkarpackiego, powiatu dębickiego i gminy Dębica. - Życzę nam wszystkim, aby ta inwestycja zapewniła dalszy dynamiczny rozwój powiatu dębickiego, a jednocześnie wzrost potencjału oraz znaczenie firmy Hutchinson – Wicestarosta zwracał się do osób zaangażowanych w realizację przedsięwzięcia. Inwestorskiego sukcesu gratulowali również m.in. panowie: Adam Hamryszczak, Podstekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

- W ciągu najbliższych tygodni będzie tutaj pracować 25 maszyn. Już we wrześniu ruszy pierwsza linia ekstruzyjna, parę tygodni później pojawią się dwie kolejne linie. Skala projektu jest ogromna, serdecznie dziękuję za wsparcie lokalnych władz – mówił  Piotr Gąska, BSS Vice President-European Division Hutchinson Poland Sp. z o.o. Przedstawiciele inwestora poinformowali również, że zakład w Zawadzie jest jego siódmą fabryką w naszym kraju. Zapowiedzieli też, że Hutchinson zlokalizuje w Polsce swoją siedzibę.

Firma wyraziła także chęć nawiązania współpracy ze szkołami ponadgimnazjalnymi z powiatu dębickiego. Przyszli pracownicy mają się kształcić w klasach patronackich. Młodzież będzie miała możliwość nauki zawodu przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu i płatnych praktyk. Planowane jest również podjęcie ścisłej współpracy m.in. ze środowiskiem akademickim w Rzeszowie.

W nowo otwartym Zakładzie Produkcyjnym Hutchinson Dębica /w 2018 r. będzie on zajmował ponad 20 tys. m kw./ pracę docelowo będzie mogło znaleźć ok. tysiąca osób. Budowa fabryki to koszt rzędu 160 milionów złotych. Negocjacje w sprawie lokalizacji zakładu pod Dębicą, prowadzone przez władze powiatu dębickiego i gminy Dębica, trwały prawie dwa lata.

Hutchinson posiada zakłady w Europie, Północnej i Południowej Ameryce oraz na Dalekim Wschodzie. W Polsce spółka prowadzi działalność m.in. w Łodzi i w Bielsku-Białej. Produkuje elementy gumowe (m.in. przewody paliwowe, uszczelki, pasy transmisyjne) dla branży motoryzacyjnej i innych gałęzi przemysłu.

ZOBACZ FILM

ZOBACZ FILM 2

• 20 Lis
    Rozstrzygnięcie IV Powiatowego Konkursu Plastycznego "Moje spotkania z przyrodą" w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy, sala sesyjna - IV piętro, godz. 10:00. All Day