452541254-10Już po raz siódmy koła gospodyń wiejskich z powiatu dębickiego spotkały się na wspólnym zjeździe. Wydarzenie rozpoczęło się mszą św. odprawioną w zawadzkim Sanktuarium. Następnie w Centrum Kulturalno-Oświatowym w Zawadzie przedstawicielki KGW wymieniały pomysły i doświadczenia związane z prowadzeniem kół. Zjazd było również okazją do wręczenia odznaczeń „Honorowa Przewodnicząca”.

Dyplomy otrzymały panie: Krystyna Panyło (Podgrodzie), Maria Matuga (Łęki Dolne), Jadwiga Kipa (Stasiówka), Danuta Bajor (Zawada) oraz Elżbieta Buras (Przyborów).

Współorganizatorem tegorocznego zjazdu, który odbył się w minioną niedzielę (30 lipca br.), był Powiat Dębicki. – Koła gospodyń wiejskich mają duże zasługi w sferze aktywizacji lokalnych społeczności. Najbardziej cieszy nas fakt, że ta działalność przyciąga coraz więcej młodzieży – nie krył zadowolenia Zygmunt Żabicki, Członek Zarządu Powiatu Dębickiego, który reprezentował Starostę podczas wydarzenia.

Symboliczną pamiątką VII Powiatowego Zjazdu Kół Gospodyń Wiejskich był talerz własnoręcznie wykonany przez panią Marię Chęciek. W trakcie spotkania w Zawadzie prezentowano wystawę obrazów olejnych jej autorstwa oraz rękodzieło wykonane haftem krzyżykowym przez panią Rozalię Ostafin.

ZOBACZ ZDJĘCIA (autor: Tomasz Rakoczy)

• 20 Lis
    Rozstrzygnięcie IV Powiatowego Konkursu Plastycznego "Moje spotkania z przyrodą" w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy, sala sesyjna - IV piętro, godz. 10:00. All Day

• 20 Lis