bieg pocztylion miniW dniu 4 września br. około godziny 17:30 do Dębicy dotrze sztafeta II Biegu Pocztyliona „Ogień” - galicyjski bieg śladami najstarszego wizualnego systemu komunikacji "Wici" Lwów-Kraków-Wiedeń Rok Rzeki Wisły 2017.

Po raz drugi nowoczesność i tradycja złączą się we wspólnej pasji biegania tym razem na królewskiej trasie Lwów – Kraków – Wiedeń. Tegorocznym wyzwaniem podjętym przez organizatora, Polonijny Klub Aktywności Sportowych – Strzelectwo Sportowe PAKA-s Wiedeń wraz ze sponsorami, partnerami i biegaczami, jest przebiegnięcie trasy królewskim traktem ze Lwowa przez Kraków do Wiednia przez cztery europejskie kraje, Ukrainę, Polskę, Słowacje i Austrię. Ciekawostką tego biegu jest to, że biegacze nie tylko pokonaja tę trase biegiem sztafetowym dzień i noc bez przerwy.

Starostwo Powiatowe w Dębicy, zaprasza wszystkie pełnoletnie osoby chętne do przyłączenia się do VII sztafety biegu, która wystartuje około godziny 18:00 z parkingu przy budynku Catering Staf, ul. Budzisz 30K w Dębicy (przy drodze krajowej 94).

Dla 50 pierwszych uczestników, którzy przybędą na start biegu, Starostwo Powiatowe w Dębicy przygotowało opaski odblaskowe LED. Dla tych uczestników organizator biegu przewidział medale pamiątkowe II Biegu Pocztyliona, które otrzyma każdy, kto weźmie udział w biegu niezależnie od długości pokonanej trasy. Dodatkowo biegacze będą wpisani z imienia i nazwiska do kroniki biegu.

Wszyscy biegacze, którzy zechcą asystować sztafecie Pocztyliona, biegną na dowolnym dystansie i zapewniają sobie powrót we własnym zakresie. W czasie biegu uczestnicy podlegają systemom zabezpieczeń sztafety tzn. znajdują się pomiędzy pierwszym a ostatnim oznakowanym rowerzystą.

POBIERZ OŚWIADCZENIE

CZYTAJ INFORMACJĘ O BIEGU

ZOBACZ TRASĘ BIEGU

ZOBACZ STRONĘ ORGANIZATORA