34 01Wojewódzkie podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół, gmin, powiatów i klubów za rok szkolny 2016/2017 odbyło się wczoraj (10 października br.) w Szkole Podstawowej nr 5 w Dębicy. Nagrody, medale i dyplomy wręczono w kilku kategoriach. Powiat Dębicki zajął II miejsce za realizację programu Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz IV miejsce za Licealiadę w roku 2016/2017.

Za realizację programu Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej sklasyfikowano aż 632 szkoły podstawowe. Wyróżniono osiem najlepszych. Wśród nich, na piątej pozycji, uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy. W kategorii Gimnazjada Młodzieży oceniono wyniki 442 gimnazjów. Nagrodzono osiem, pierwszą nagrodę zdobyło dębickie Miejskie Gimnazjum nr 3. Z kolei w kategorii Licealiady brały udział 163 szkoły ponadgimnazjalne, z których wyróżniono osiem najlepszych. Drugie miejsce przypadło w udziale II Liceum Ogólnokształcącemu w Dębicy.

W kategorii gmin - za realizację programu Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady Młodzieży - sklasyfikowano 157 gmin. Najlepszą gminą wiejską została Gmina Żyraków.

Prowadzona była również klasyfikacja wszystkich podkarpackich powiatów. Powiat Dębicki wywalczył sobie w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów drugie miejsce, a wśród szkół ponadgimnazjalnych - czwarte. Nagrodę dla Powiatu Dębickiego odebrał Wicestarosta Powiatu Dębickiego Mateusz Pasek.

Kolejnym dębickim akcentem podczas wojewódzkiego podsumowania był honorowy dyplom „Za zasługi w rozwoju sportu szkolnego” dla Beaty Rut, nauczycielki wf w SP nr 5 oraz dla Macieja Kity, nauczyciela wf w II LO.

• 25 Paź
    VIII Wojewódzki Rajd Pieszy GUMNISKA 2017 dla dzieci z upośledzeniem umysłowym, start przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Głobikowej, godz. 9:00. All Day

• 26 Paź
    FESTIWAL im. Zbigniewa Warchoła w DK "Kosmos" w Dębicy, ul. Lisa 3, godz. 9:00. All Day