25896524-14W ostatnich dniach Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy wzbogaciła się o specjalny kontener z proszkiem gaśniczym. – Skuteczne zwalczanie zagrożeń wymaga posiadania odpowiednich środków gaśniczych. Ten nowoczesny sprzęt z całą pewnością podniesie efektywność działań strażaków i poprawi bezpieczeństwo na terenie naszego powiatu – nie kryje satysfakcji Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego.

Kontener będzie wykorzystywany m.in. przy gaszeniu pożarów cieczy palnych oraz urządzeń elektroenergetycznych będących pod napięciem. Zakup kosztował nieco ponad 608 tys. zł. Był możliwy dzięki wsparciu finansowemu budżetu Wojewody Podkarpackiego, Programu Modernizacyjnego Służb Mundurowych oraz Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Oficjalne przekazanie sprzętu nastąpiło 3 listopada br. w Dębicy. W wydarzeniu uczestniczyli również komendanci PSP z Tarnobrzega, Kolbuszowej, Leżajska, Mielca, Niska i Stalowej Woli, którzy otrzymali dla swoich jednostek zestawy do oświetlenia dużych powierzchni, ułatwiające prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczych.

• 03 Maj
    Powiatowe obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja na Dębickim Rynku, godz. 10:15. All Day

• 10 Maj
    Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy, godz. 9:00. All Day