456987412-59Podniosła atmosfera towarzyszyła dębickim obchodom 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości (11 listopada br.). Uroczystości rozpoczęły się złożeniem kwiatów przy Dębach Pamięci, Memoriale Smoleńskim, Krzyżu Solidarności oraz pod pomnikiem Jana Pawła II.

Następnie uczestnicy patriotycznych obchodów wysłuchali koncertu pieśni legionowych w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej. Stąd przemaszerowali w odświętnym pochodzie do kościoła pw. Świętej Jadwigi, gdzie odprawiono nabożeństwo w intencji Ojczyzny. Po mszy delegacje złożyły symboliczne wiązanki pod figurą Matki Boskiej Niepokalanej na placu Gryfitów.

Kilka godzin później, na scenie Domu Kultury „Kosmos", wręczono odznaczenia „Zasłużony dla Miasta Dębicy” przyznane: pani kpt. Izabeli Podhalańskiej, panu kpt. Edmundowi Książkowi oraz Stowarzyszeniu Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi „Europa Donna Dębica”. Na zakończenie wieczoru wystąpili artyści: Voice Band & Anita Lipnicka.

Dzień później (12 listopada br.), w ogrodzie Sióstr Służebniczek Dębickich, odbyła się radosna Lekcja Śpiewu Patriotycznego: Wyśpiewajmy Razem Historię.

• 03 Maj
    Powiatowe obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja na Dębickim Rynku, godz. 10:15. All Day

• 10 Maj
    Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy, godz. 9:00. All Day