2589631254-11Szkoły wyższe z różnych stron Polski prezentowały wczoraj (15 listopada br.) swoją ofertę podczas Otwarcia Podkarpackich Spotkań Edukacyjnych w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Dębickiego. -  Przedsięwzięcie miało odsłonić nowe szanse zarówno przed uczniami, jak i przed uczelniami, które chcą kształcić zdolnych i ambitnych absolwentów. Mam nadzieję, że obie strony wykorzystały tę okazję maksymalnie - mówi Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego.

W trakcie spotkania w "Ekonomiku" uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogli porozmawiać m.in. ze studentami. Młodzież pytała starszych kolegów o konkretne oczekiwania rekrutacyjne poszczególnych uczelni, możliwość praktyk, programy nauczania i studencką atmosferę. Podkarpackie Spotkania Edukacyjne, poza Dębicą, odbywają się w tym roku również w Mielcu, Przemyślu i Jarosławiu.

ZOBACZ FILM

• 19 Paź
    Poplenerowa wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów szkół powiatu dębickiego podczas pleneru w Celinach, Galeria Sztuki MOK Dębica, ul. Akademicka 8, godz. 19:00. All Day

• 23 Paź