INFORMACJA Wydziału Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa o wszczęciu postępowania administracyjnego na wniosek Gminy Czarna ul. Dworcowa 6, 39-215 Czarna zmierzające do wydania pozwolenia wodnoprawnego na:
a) wykonanie projektowanego wylotu kanalizacji deszczowej o średnicy ϕ 300mm (średnica zewnętrzna ϕ 315mm) typu ciężkiego, w prawej skarpie potoku Chotowskiego w jego km 2+110,
b) wykonanie umocnienia prawej skarpy potoku Chotowskiego na odcinku 5m powyżej i 5 m poniżej projektowanego wylotu kanalizacji deszczowej,
c) wykonanie umocnienia części dna potoku Chotowskiego narzutem kamiennym na odcinku 5 m powyżej i 5 m poniżej projektowanego wylotu kanalizacji deszczowej, na szerokości 1 m,
d) szczególne korzystanie z wód przez Gminę Czarna polegające na wprowadzaniu do wód powierzchniowych potoku Chotowskiego w przekroju 2+110 oczyszczonych wód opadowo-roztopowych pochodzących z odwodnienia:
- utwardzonych placów i dróg
- dachów
w ramach zadania inwestycyjnego pn. “Budowa: miejsc parkingowych dla samochodów osobowych (83 stanowiska postojowe), pochylni dla osób niepełnosprawnych, instalacji (kanalizacja deszczowa z separatorem oraz wylotem i umocnieniem brzegu istniejącego potoku, oświetlenie terenu) w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą „ Budowa parku rekreacyjno-turystycznego w miejscowości Chotowa” na działkach nr ewid. 323, 305/2, 311/1, 335 i 31/3 w miejscowości Chotowa (gmina Czarna).

• 03 Maj
    Powiatowe obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja na Dębickim Rynku, godz. 10:15. All Day

• 10 Maj
    Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy, godz. 9:00. All Day