145741-38Niezwykle trudnych wyborów musiała dokonać kapituła konkursu „Wolontariusz Powiatu Dębickiego 2017”. Organizacja przedsięwzięcia służyła publicznej prezentacji sylwetek osób wyróżniających się wyjątkową empatią i aktywną postawą w zakresie działań wolontariackich. Akcja umożliwiła również promocję i popularyzację wartościowych akcji charytatywnych.

Konkurs został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe i Stowarzyszenie „Uwierz w siebie” w Dębicy. Nominacje do tytułu mogły składać organizacje pozarządowe, szkoły, instytucje publiczne i niepubliczne, kościoły i związki wyznaniowe, podmioty gospodarcze działające na rzecz mieszkańców powiatu dębickiego, również grupy nieformalne i osoby fizyczne.

Ostatecznie w kategorii uczniów gimnazjów zwyciężyły ex aequo: Kinga Ozga oraz Patrycja Gac. Wśród wolontariuszy ze szkół ponadgimnazjalnych najlepszy okazał się Patryk Reguła, a spośród zgłoszonych do konkursu osób dorosłych – Agata Wiater.

Uroczysta gala, podczas której wręczono dyplomy i nagrody, odbyła się 5 grudnia br. w Domu Kultury „Kosmos”. Wydarzeniu towarzyszyły warsztaty z zakresu wolontariatu oraz spektakl przygotowany przez dębicką grupę teatralną „Safo”. Na zakończenie wszyscy częstowali się upieczonym specjalnie na tę okazję tortem.

ZOBACZ WYNIKI KONKURSU

• 23 Sty
    Podsumowanie Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w Galerii Sztuki MOK w Dębicy, godz. 11:00. All Day

• 24 Sty