52632563111-1Dzięki hojności Zarządu, Radnych Rady Powiatu Dębickiego oraz pracowników Starostwa Powiatowego w Dębicy, do potrzebującej rodziny trafi jutro (15 grudnia br.) w sumie 18 paczek z prezentami. Upominki przygotowano w ramach „Szlachetnej Paczki” i przekazano je dzisiaj organizatorom akcji. Obdarowani dębiczanie znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, troje z sześciorga członków rodziny cierpi na poważną chorobę.

Świątecznie przystrojone pudła zawierają m.in.: chemię gospodarczą, środki higieny osobistej, kilka kompletów pościeli, ręczniki, zestaw garnków i patelni, blender, a także różnorodne produkty spożywcze o długim terminie przydatności. Również kupony podarunkowe do wykorzystania w księgarni o wartości 100 zł oraz drogerii – 200 zł.

Przedsięwzięcie koordynowali pracownicy Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy. Gromadząc prezenty, kierowali się priorytetową listą potrzebnych artykułów, otrzymaną od organizatorów „Szlachetnej Paczki”. Zadbali jednak o to, aby nie zabrakło także upominków, które mają sprawić przyjemność zwłaszcza najmłodszym członkom rodziny. Dlatego dołączono m.in. piłkę nożną, puzzle, gry planszowe, czekolady i wiele innych słodyczy.

• 19 Paź
    Poplenerowa wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów szkół powiatu dębickiego podczas pleneru w Celinach, Galeria Sztuki MOK Dębica, ul. Akademicka 8, godz. 19:00. All Day

• 23 Paź
    IX Wojewódzki Rajd Pieszy GRUDNA 2018 dla dzieci z upośledzeniem umysłowym, start przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Głobikowej, godz. 9:00. All Day