52632563111-1Dzięki hojności Zarządu, Radnych Rady Powiatu Dębickiego oraz pracowników Starostwa Powiatowego w Dębicy, do potrzebującej rodziny trafi jutro (15 grudnia br.) w sumie 18 paczek z prezentami. Upominki przygotowano w ramach „Szlachetnej Paczki” i przekazano je dzisiaj organizatorom akcji. Obdarowani dębiczanie znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, troje z sześciorga członków rodziny cierpi na poważną chorobę.

Świątecznie przystrojone pudła zawierają m.in.: chemię gospodarczą, środki higieny osobistej, kilka kompletów pościeli, ręczniki, zestaw garnków i patelni, blender, a także różnorodne produkty spożywcze o długim terminie przydatności. Również kupony podarunkowe do wykorzystania w księgarni o wartości 100 zł oraz drogerii – 200 zł.

Przedsięwzięcie koordynowali pracownicy Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy. Gromadząc prezenty, kierowali się priorytetową listą potrzebnych artykułów, otrzymaną od organizatorów „Szlachetnej Paczki”. Zadbali jednak o to, aby nie zabrakło także upominków, które mają sprawić przyjemność zwłaszcza najmłodszym członkom rodziny. Dlatego dołączono m.in. piłkę nożną, puzzle, gry planszowe, czekolady i wiele innych słodyczy.

• 23 Sty
    Podsumowanie Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w Galerii Sztuki MOK w Dębicy, godz. 11:00. All Day

• 24 Sty
    Koncert charytatywny "Anioły są takie ciche..." w DKiK "Kosmos" w Dębicy, ul. Lisa 3, godz. 9:00. All Day