452158777-10W piątek (15 grudnia br.) w Starostwie Powiatowym w Dębicy odbyła się konferencja z udziałem wybitnych osobistości ze świata medycyny. Głos zabrali prof. dr hab. n. med. Piotr Podolec oraz balneolog, dr. n. med. Marek Janicki.

Pierwszy ze specjalistów skupił się na tematyce prewencji i wykrywania chorób układu krążenia oraz na kwestii kompleksowej opieki po zawale serca.

Dr Janicki natomiast mówił o zaletach wykorzystania wód leczniczych w Latoszynie (gm. Dębica) w ramach kontynuacji leczenia chorób układu krążenia. Stwierdził on, że Latoszyn ma realną szansę świadczenia usług na takim poziomie jak Solec-Zdrój czy Busko-Zdrój.

Konferencja została zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Dębicy oraz Urząd Gminy Dębica.

ZOBACZ FILM

• 26 Sie
    74. Rocznica Akcji "BURZA" i Bitwy na Kałużówce na polanie Kałużówka, godz. 9:30. All Day

• 02 Wrz