5orszak6 stycznia 2018 r., w Święto Objawienia Pańskiego, po raz piąty ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli, któremu w tym roku przyświeca hasło: „Bóg jest dla wszystkich”. Msza św. poprzedzająca wymarsz orszaku rozpocznie się w Kościele pw. Ducha Świętego w Dębicy o godz. 12.00. Po nabożeństwie orszak podąży ulicami: Chopina, Ks. Nosala, Sobieskiego do Rynku, gdzie Trzej Królowie ze swymi orszakami złożą pokłon Świętej Rodzinie.

Na trasie orszaku będziemy świadkami przedstawianych scen biblijnych związanych z Narodzeniem Chrystusa:
Scena I – Raj (schody kościoła pw. Ducha Świętego)
Scena II – Powitanie Trzech Króli (parking przy klasztorze Sióstr Służebniczek)
Scena III – U Heroda (parking przed Galerią Dębicką od ul. ks. Nosala)
Scena IV – Pasterze (skrzyżowanie ul. Ogrodowej z ul. Czarnieckiego)
Scena V – Pokłon Trzech Króli (Rynek Dębicki)

Zapraszamy do wspólnego kolędowania mieszkańców miasta Dębicy i powiatu dębickiego. Przyjdźmy całymi rodzinami, by przeżywając tajemnicę Bożego Narodzenia wziąć udział w tych niepowtarzalnych ulicznych jasełkach.

Organizatorami orszaku są Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski, Parafia pw. Matki Bożej Anielskiej oraz Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć”.

ZOBACZ MAPĘ I PLAKAT ORSZAKU

ZOBACZ FILM

• 25 Lut
    Puchar Polski Seniorów i Seniorek, Juniorów i Juniorek w Sumo na Hali Sportowej MOSiR w Dębicy, ul. Sportowa 26, godz. 10:30. All Day