256487412-2Harcerze Hufca ZHP w Dębicy przynieśli dzisiaj (22 grudnia br.) do Starostwa Powiatowego Betlejemskie Światło Pokoju. - W tym roku wręczamy światełko z przesłaniem: „W Tobie jest światło”. Przekazujemy je z najlepszymi życzeniami wszelkiej pomyślności – mówił Mateusz Cebula, Komendant Hufca.

- Serdecznie dziękuję harcerzom za pamięć oraz symbol miłości i nadziei. Oby nadchodzące święta były dla nas wszystkich czasem rodzinnego ciepła i spokoju – mówił Wicestarosta Powiatu Dębickiego Mateusz Pasek, który przyjął płomyk z rąk Komendanta.

W Polsce Światełko pojawiło się po raz pierwszy w 1991 roku. Za sprawą harcerzy dociera do wszystkich chorągwi, hufców i drużyn harcerskich, a następnie do instytucji oraz mieszkańców miast i wsi.

• 23 Sty
    Podsumowanie Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w Galerii Sztuki MOK w Dębicy, godz. 11:00. All Day

• 24 Sty
    Koncert charytatywny "Anioły są takie ciche..." w DKiK "Kosmos" w Dębicy, ul. Lisa 3, godz. 9:00. All Day