256487412-2Harcerze Hufca ZHP w Dębicy przynieśli dzisiaj (22 grudnia br.) do Starostwa Powiatowego Betlejemskie Światło Pokoju. - W tym roku wręczamy światełko z przesłaniem: „W Tobie jest światło”. Przekazujemy je z najlepszymi życzeniami wszelkiej pomyślności – mówił Mateusz Cebula, Komendant Hufca.

- Serdecznie dziękuję harcerzom za pamięć oraz symbol miłości i nadziei. Oby nadchodzące święta były dla nas wszystkich czasem rodzinnego ciepła i spokoju – mówił Wicestarosta Powiatu Dębickiego Mateusz Pasek, który przyjął płomyk z rąk Komendanta.

W Polsce Światełko pojawiło się po raz pierwszy w 1991 roku. Za sprawą harcerzy dociera do wszystkich chorągwi, hufców i drużyn harcerskich, a następnie do instytucji oraz mieszkańców miast i wsi.

• 12 Gru
    XIII Sejmik Ekologiczny Powiatu Dębickiego „Włącz myślenie, szanuj jedzenie” w Starostwie Powiatowym w Dębicy, godz. 10.00. 00:00 to 00:00

• 13 Gru
    V Wojewódzki Festiwal Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością "I Ty Masz Talent", Centrum Kultury i Bibliotek w Pustkowie-Os., godz. 9.30. 09:30 to 10:30