256487412-2Harcerze Hufca ZHP w Dębicy przynieśli dzisiaj (22 grudnia br.) do Starostwa Powiatowego Betlejemskie Światło Pokoju. - W tym roku wręczamy światełko z przesłaniem: „W Tobie jest światło”. Przekazujemy je z najlepszymi życzeniami wszelkiej pomyślności – mówił Mateusz Cebula, Komendant Hufca.

- Serdecznie dziękuję harcerzom za pamięć oraz symbol miłości i nadziei. Oby nadchodzące święta były dla nas wszystkich czasem rodzinnego ciepła i spokoju – mówił Wicestarosta Powiatu Dębickiego Mateusz Pasek, który przyjął płomyk z rąk Komendanta.

W Polsce Światełko pojawiło się po raz pierwszy w 1991 roku. Za sprawą harcerzy dociera do wszystkich chorągwi, hufców i drużyn harcerskich, a następnie do instytucji oraz mieszkańców miast i wsi.

• 29 Maj
    XVI Rejonowy Przegląd Talentów w DK "KOSMOS" w Dębicy, godz. 9:30. All Day

• 10 Cze
    III Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Dębickiego na łowiskach wędkarskich TC DĘBICA (Al. JP II w Dębicy), godz. 7:00. All Day