5252525-1 - To pierwszy taki w Polsce, najnowszy 64-rzędowy tomograf komputerowy firmy Simens – mówi Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego. Sprzęt umożliwia badanie całego ciała i pozwala na uzyskanie 64 warstw badanego obszaru w czasie jednego pełnego obrotu układu lampa-detektor.

Zakup tomografu wraz z oprogramowaniem, jego montaż, uruchomienie oraz szkolenie personelu medycznego z zakresu obsługi urządzenia to koszt 2,8 mln zł. Ponad 2,2 mln zł z tej kwoty stanowi dofinansowanie, o które postarały się władze Powiatu Dębickiego. Pieniądze zostały przyznane przez Prezesa Rady Ministrów, po wydaniu pozytywnych opinii w tej sprawie przez Marszałka i Wojewodę Podkarpackiego.

Kupno sprzętu oznacza milowy krok dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w dziedzinie szybkiej i bezbolesnej diagnostyki obrazowej. Tomograf wykorzystywany dotychczas w dębickim szpitalu był dwurzędowy.

• 20 Wrz
    Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy, odsłonięcie tablicy pamiątkowej na budynku szkoły, godz. 8:30. All Day

• 07 Paź
    XX DNI SZTUKI - Europejska Noc - Gala Koncertowa, DK Kosmos w Dębicy, ul. Lisa 3, godz. 18:00. All Day