5252525-1 - To pierwszy taki w Polsce, najnowszy 64-rzędowy tomograf komputerowy firmy Simens – mówi Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego. Sprzęt umożliwia badanie całego ciała i pozwala na uzyskanie 64 warstw badanego obszaru w czasie jednego pełnego obrotu układu lampa-detektor.

Zakup tomografu wraz z oprogramowaniem, jego montaż, uruchomienie oraz szkolenie personelu medycznego z zakresu obsługi urządzenia to koszt 2,8 mln zł. Ponad 2,2 mln zł z tej kwoty stanowi dofinansowanie, o które postarały się władze Powiatu Dębickiego. Pieniądze zostały przyznane przez Prezesa Rady Ministrów, po wydaniu pozytywnych opinii w tej sprawie przez Marszałka i Wojewodę Podkarpackiego.

Kupno sprzętu oznacza milowy krok dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w dziedzinie szybkiej i bezbolesnej diagnostyki obrazowej. Tomograf wykorzystywany dotychczas w dębickim szpitalu był dwurzędowy.

• 12 Gru
    XIII Sejmik Ekologiczny Powiatu Dębickiego „Włącz myślenie, szanuj jedzenie” w Starostwie Powiatowym w Dębicy, godz. 10.00. 00:00 to 00:00

• 13 Gru
    V Wojewódzki Festiwal Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością "I Ty Masz Talent", Centrum Kultury i Bibliotek w Pustkowie-Os., godz. 9.30. 09:30 to 10:30