585858-22Występ dębickiej Grupy „Safo” w Domu Kultury „Kosmos” uświetnił spotkanie opłatkowe samorządowców ziemi dębickiej. Wśród gości nie zabrakło parlamentarzystów, przedstawicieli duchowieństwa, oświaty, kultury, służb mundurowych, przedsiębiorców, mediów oraz dyrektorów wydziałów i jednostek organizacyjnych podległych Starostwu Powiatowemu w Dębicy. Najważniejszym punktem spotkania było uroczyste wręczenie odznak „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”.

Odznaki, nadane przez Ministra Zdrowia na wniosek Starosty Powiatu Dębickiego, zostały przyznane lekarzom medycyny: pani Danucie Stanek, pani Marcie Olszewskiej, pani Grażynie Dobrowolskiej-Dziewulskiej, panu Bolesławowi Komorowskiemu, panu Stanisławowi Fabrowiczowi, panu Kazimierzowi Barcińskiemu oraz panu Markowi Podobie. Również pielęgniarkom: pani Krystynie Łakomek, pani Krystynie Dziok oraz pani Danucie Sidor.

Uroczystość odbyła się w ostatni piątek (29 grudnia br.). Podczas wydarzenia nie zabrakło noworocznych podziękowań i życzeń od Starosty Powiatu Dębickiego dla wszystkich zebranych. Słowa modlitwy i błogosławieństwa wygłosił natomiast ks. Jan Krupa, Proboszcz Parafii pw. Matki Boskiej Anielskiej w Dębicy. Na zakończenie części oficjalnej publiczność wysłuchała kolęd i pastorałek w wykonaniu Scholii „Serduszka” dębickiej Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dalsza część spotkania odbyła się w sali baletowej, gdzie zgromadzeni - łamiąc się opłatkiem - składali sobie wzajemne życzenia.

ZOBACZ FILM

• 26 Sie
    74. Rocznica Akcji "BURZA" i Bitwy na Kałużówce na polanie Kałużówka, godz. 9:30. All Day

• 02 Wrz