45874587-38Około 2000 osób, a wśród nich przede wszystkim rodziny z dziećmi, podążało z Orszakiem Trzech Króli w Dębicy. Barwny pochód przemaszerował ulicami miasta w sobotę (6 stycznia br.), w dniu Święta Objawienia Pańskiego. W tym roku przyświecało mu hasło: „Bóg jest dla wszystkich”. Uczestnicy ulicznych jasełek byli świadkami scen biblijnych związanych z Narodzeniem Chrystusa. W rolę monarchów wcielili się tym razem panowie: Mateusz Smoła (Melchior) - Przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego, Marek Jaskółka (Baltazar) – Wiceprzewodniczący RPD oraz Krzysztof Moskal (Kacper) – Prezes OSP w Żyrakowie.

Był to już piąty Orszak w Dębicy. Pochód wyruszył spod kościoła pw. Ducha Świętego. Na schodach świątyni nastąpiła scena I, obrazująca Adama i Ewę w Raju. Powitanie Trzech Króli odbyło się na parkingu przy klasztorze Sióstr Służebniczek (scena II), skąd monarchowie rozpoczęli wędrówkę do Heroda (scena III) na parkingu przed Galerią Dębicką przy ul. Ks. Nosala. U zbiegu ulic Króla Jana III Sobieskiego i Czarnieckiego do orszaku dołączyli pasterze (scena IV). Ostatnia scena miała miejsce na dębickim Rynku, gdzie Trzej Królowie złożyli pokłon Świętej Rodzinie.

Tutaj także, na najmłodszych uczestników Orszaku, czekały zwierzęta: owce i kucyki. Dzieciom rozdawano również słodycze. Na zakończenie Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła podziękował zebranym za udział w uroczystości. Życzył również wszystkim mieszkańcom, aby 2018 Rok okazał się rokiem pomyślności, szczęścia i dostatku.

ORGANIZATORZY I OBSADA ORSZAKU

ZOBACZ FILM

• 01 Gru
    XIX Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli Powiatu Dębickiego na hali sportowej ZS nr 2 w Dębicy, ul. Lisa 2, godz. 9:00. All Day