rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

212125412-5Na wyposażeniu Starostwa Powiatowego w Dębicy pojawił się defibrylator. Sprzęt znajduje się przy głównym wejściu, na parterze budynku. - W przypadkach zagrażających życiu to urządzenie może okazać się niezbędne. Zostało kupione z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa petentów i pracowników - mówi Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego.

 
Defibrylator automatyczny AED LIFEPAK CR PLUS pozwala na skuteczne działania przed przyjazdem pogotowia. Urządzenie przeznaczone jest do szybkiego dostarczania impulsów elektrycznych osobom dorosłym, u których występuje utrata przytomności, brak oddechu lub zatrzymanie krążenia. Ze względu na swoją prostotę i intuicyjność sprzęt może zostać użyty przez każdego pracownika Starostwa, udzielającego pomocy w przypadkach nagłego zatrzymania akcji serca.


Po podłączeniu defibrylator automatycznie określa rytm serca poszkodowanego i dobiera odpowiednie natężenie prądu do elektrowstrząsów. LIFEPAK CR PLUS wydaje proste komendy dotyczące techniki wykonywania zabiegu, wskazuje np. miejsca umieszczenia elektrod, konieczność wciśnięcia odpowiedniego guzika czy zachowania należytych zasad bezpieczeństwa. Ponadto na defibrylatorze znajdują sie rysunki, obrazujące instrukcję postępowania z elektrodami.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

  • 12 Gru
    XIII Sejmik Ekologiczny Powiatu Dębickiego „Włącz myślenie, szanuj jedzenie” w Starostwie Powiatowym w Dębicy, godz. 10.00. 00:00 to 00:00

  • 06 Sty
    VI Orszak Trzech Króli w Dębicy, plac przed Kościołem pw. Ducha Świętego, godz. 13:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie