236589-2600 elementów odblaskowych przekazał dziś (31 stycznia br.) policjantom Starosta Powiatu Dębickiego. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dębicy będą je rozdawać mieszkańcom w ramach akcji służącej poprawie bezpieczeństwa pieszych po zmroku.

Z policyjnych statystyk wynika, że w ub. roku nastąpił znaczący wzrost wypadków drogowych z udziałem pieszych uczestników ruchu drogowego. Na dzień 30 listopada 2017 r. odnotowano 24 przypadki potrąceń, w tym cztery śmiertelne. Jak ustalono, piesi biorący udział we wspomnianych zdarzeniach w porze wieczorowo-nocnej, nie używali elementów odblaskowych co mogło być jedną z przyczyn wypadków.

- Mam nadzieję, że nasza współpraca przyczyni się do ograniczenia tego typu dramatycznych sytuacji na drogach powiatu – mówił Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego, przekazując odblaski asp. sztab. Tomaszowi Totko z KPP w Dębicy, który zajmuje się prowadzeniem działalności profilaktycznej w przedmiotowym temacie.

• 03 Maj
    Powiatowe obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja na Dębickim Rynku, godz. 10:15. All Day

• 10 Maj
    Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy, godz. 9:00. All Day