236589-2600 elementów odblaskowych przekazał dziś (31 stycznia br.) policjantom Starosta Powiatu Dębickiego. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dębicy będą je rozdawać mieszkańcom w ramach akcji służącej poprawie bezpieczeństwa pieszych po zmroku.

Z policyjnych statystyk wynika, że w ub. roku nastąpił znaczący wzrost wypadków drogowych z udziałem pieszych uczestników ruchu drogowego. Na dzień 30 listopada 2017 r. odnotowano 24 przypadki potrąceń, w tym cztery śmiertelne. Jak ustalono, piesi biorący udział we wspomnianych zdarzeniach w porze wieczorowo-nocnej, nie używali elementów odblaskowych co mogło być jedną z przyczyn wypadków.

- Mam nadzieję, że nasza współpraca przyczyni się do ograniczenia tego typu dramatycznych sytuacji na drogach powiatu – mówił Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego, przekazując odblaski asp. sztab. Tomaszowi Totko z KPP w Dębicy, który zajmuje się prowadzeniem działalności profilaktycznej w przedmiotowym temacie.

• 12 Gru
    XIII Sejmik Ekologiczny Powiatu Dębickiego „Włącz myślenie, szanuj jedzenie” w Starostwie Powiatowym w Dębicy, godz. 10.00. 00:00 to 00:00

• 13 Gru
    V Wojewódzki Festiwal Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością "I Ty Masz Talent", Centrum Kultury i Bibliotek w Pustkowie-Os., godz. 9.30. 09:30 to 10:30