236589-2600 elementów odblaskowych przekazał dziś (31 stycznia br.) policjantom Starosta Powiatu Dębickiego. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dębicy będą je rozdawać mieszkańcom w ramach akcji służącej poprawie bezpieczeństwa pieszych po zmroku.

Z policyjnych statystyk wynika, że w ub. roku nastąpił znaczący wzrost wypadków drogowych z udziałem pieszych uczestników ruchu drogowego. Na dzień 30 listopada 2017 r. odnotowano 24 przypadki potrąceń, w tym cztery śmiertelne. Jak ustalono, piesi biorący udział we wspomnianych zdarzeniach w porze wieczorowo-nocnej, nie używali elementów odblaskowych co mogło być jedną z przyczyn wypadków.

- Mam nadzieję, że nasza współpraca przyczyni się do ograniczenia tego typu dramatycznych sytuacji na drogach powiatu – mówił Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego, przekazując odblaski asp. sztab. Tomaszowi Totko z KPP w Dębicy, który zajmuje się prowadzeniem działalności profilaktycznej w przedmiotowym temacie.

• 29 Maj
    XVI Rejonowy Przegląd Talentów w DK "KOSMOS" w Dębicy, godz. 9:30. All Day

• 10 Cze
    III Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Dębickiego na łowiskach wędkarskich TC DĘBICA (Al. JP II w Dębicy), godz. 7:00. All Day