258741254-1Do grona 52 szkół w Polsce prowadzonych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dołączy Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku. We wtorek (30 stycznia br.) Wicestarosta Powiatu Dębickiego Mateusz Pasek oraz Członek Zarządu PD Zygmunt Żabicki podpisali w tej sprawie umowę w Warszawie.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Minister Rolnictwa Krzysztof Jurgiel, Podsekretarz Stanu Rafał Romanowski oraz Poseł Jan Warzecha. – Pan Poseł, a także Senator Zdzisław Pupa ogromnie nas wspierali w trwających od roku staraniach o przekazanie szkoły. Po raz kolejny mogliśmy liczyć na skuteczną pomoc naszych parlamentarzystów – mówi Wicestarosta Mateusz Pasek.

– Szkoła zostanie doposażona w nowoczesny sprzęt, takie są deklaracje Ministerstwa – informuje pan Zygmunt Żabicki. – Liczymy przede wszystkim na maszyny dla klas mechanizacyjnych oraz doposażenie pracowni żywienia i architektury – dopowiada pani Katarzyna Grygiel, Dyrektor ZS w Brzostku, która również brała udział we wtorkowym spotkaniu.

Brzostecki ZS jest jedyną szkołą o charakterze rolniczym na pograniczu trzech powiatów: dębickiego, jasielskiego i strzyżowskiego. Aktualnie uczęszcza tu ok. 300 uczniów. Dzięki przekazaniu szkoły pod nadzór i finansowanie Ministerstwa, Powiat Dębicki zaoszczędzi rocznie około 1 miliona złotych.

ZDJĘCIA UDOSTĘPNIONE PRZEZ POSŁA NA SEJM RP JANA WARZECHĘ

ZOBACZ FILM

• 26 Sie
    74. Rocznica Akcji "BURZA" i Bitwy na Kałużówce na polanie Kałużówka, godz. 9:30. All Day