image004Wczoraj (8 lutego br.) rozpoczęła się wycinka drzew pod budowę nowej siedziby Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. Budynek ma stanąć na działce o powierzchni 1 ha przy ul. Parkowej, będzie sąsiadować z Zespołem Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Koszt zadania oszacowano na ok. 20 mln zł. – To inwestycja wieloletnia. Mam nadzieję, że w pierwszej fazie uda się pozyskać 5, może 6 mln zł na realizację pierwszego etapu. Jesteśmy w trakcie rozmów z Wojewodą Podkarpackim – mówi Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego.

W otoczeniu obiektu zostaną zlokalizowane parkingi, boisko i plac zabaw. Uczniowie nowej szkoły mają mieć do dyspozycji m.in. salę gimnastyczną o pow. blisko 440 m kw., siłownię, szatnie, sale rehabilitacyjne, do zajęć korekcyjnych, do hydroterapii. Również gabinety: arterapii, logopedyczny, psychologiczny. Także różnego rodzaju pracownie, m.in. poligraficzną, muzyczną, plastyczną i komputerową. Prace budowlane prawdopodobnie ruszą w tym roku. Za każde wycięte pod realizację inwestycji drzewo, Starostwo posadzi dwa nowe.

• 01 Gru
    XIX Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli Powiatu Dębickiego na hali sportowej ZS nr 2 w Dębicy, ul. Lisa 2, godz. 9:00. All Day

• 15 Gru
    Memoriał Dębickich Mistrzów - K. Lipienia, R. Świerada, A. Skrzydlewskiego na hali sportowej przy ul. Lisa 2 w Dębicy. All Day