Wze-Autostrady-A4-Dbica-ZachdZarząd Województwa deklaruje kolejne pieniądze na łączniki autostradowe w powiecie dębickim. Podjęto właśnie stosowną uchwałę o pomocy finansowej w kwocie 1 500 000 zł dla powiatu dębickiego w 2018 r. na realizację zadania „Łącznik Węzeł Zachodni A-4 - Straszęcin Dębica”. Uchwała trafi teraz pod obrady Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Realizacja uchwały nastąpi na podstawie oddzielnego porozumienia, w którym określone zostaną zasady przekazania i rozliczenia dotacji.

- To bardzo dobra wiadomość, finansowa pomoc deklarowana przez Zarząd Województwa jest dla nas niezmiernie ważna – mówi Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego. – Myślę, że istotna w tym zasługa Radnych Wojewódzkich: pana Stefana Bieszczada i Wiesława Lady oraz Radnych Powiatowych: pani Lucyny Samborksiej i pana Stanisława Przetacznika. Zabiegając o dodatkowe środki, zawsze mogliśmy liczyć na ich mocne wsparcie.

• 12 Gru
    XIII Sejmik Ekologiczny Powiatu Dębickiego „Włącz myślenie, szanuj jedzenie” w Starostwie Powiatowym w Dębicy, godz. 10.00. 00:00 to 00:00

• 06 Sty
    VI Orszak Trzech Króli w Dębicy, plac przed Kościołem pw. Ducha Świętego, godz. 13:00. All Day