89564785478-10Przedstawicielki blisko 30 kół uczestniczyły w IV Powiatowym Przeglądzie Kronik Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Dębickiego 2018. - Koła to znakomity przykład przedsiębiorczości społecznej, która wywiera istotny wpływ na tradycję, kulturę i rozwój regionów naszego kraju. Zapewniam, że pozytywne efekty funkcjonowania grup i stowarzyszeń występujących pod chlubnym szyldem KGW odczuwamy również w powiecie dębickim – mówił Andrzej Reguła, Starosta Dębicki, otwierając dzisiejsze wydarzenie (20 lutego br.). - Dlatego Drodzy Państwo, Miłe Panie, serdecznie dziękuję Wam za przychylność, poświęcenie, zaangażowanie oraz za wszelkie inicjatywy podejmowane na rzecz lokalnych społeczności.

Podczas przeglądu przedstawicielki KGW prezentowały dorobek ostatniego roku swojej działalności. Odebrały również z rąk Starosty i pani Katarzyny Rokosz, Dyrektora Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji dyplomy oraz pamiątkowe albumy „Kulinarne Wędrówki Po Podkarpaciu”. W spotkaniu uczestniczyli m.in. samorządowcy i radni ziemi dębickiej, dyrektorzy gminnych centrów kultury, a także reprezentanci instytucji związanych z działalnością na rzecz rolnictwa. O radosną atmosferę przeglądu zadbał dębicki Zespół Ludowy „Morsy”.

• 23 Sty
    IV Sesja Rady Powiatu Dębickiego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy, ul. Parkowa 28, sala sesyjna - IV piętro, godz. 12:00. All Day

• 31 Sty
    Podsumowanie Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w Galerii Sztuki MOK w Dębicy, godz. 11:00. All Day