2589458745-17- Spotykamy się dzisiaj, aby oddać hołd „Żołnierzom Wyklętym”. Nasza obecność tutaj świadczy, że idea niepodległej Polski jest ideą, której pozostajemy wierni. Chcemy nie tylko pamiętać, ale pragniemy także tę bezcenną pamięć o historii przekazywać dalej. Dlatego bardzo dziękuję za Państwa obecność – mówił wczoraj (4 marca br.) Wicestarosta Mateusz Pasek, który witał zebranych podczas uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Powiatowe obchody odbyły się z udziałem 33. Batalionu Piechoty Lekkiej w Dębicy 3. Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego w Rzeszowie.

Na dębickim Rynku złożono kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym „Wyklętych”. Następnie zebrani, na czele z Miejską Orkiestrą Dętą, uroczyście przemaszerowali do kościoła pw. św. Jadwigi, w którym odprawiono nabożeństwo w intencji bohaterów Polski Podziemnej. Po mszy świętej, zgromadzeni uczestniczyli w ceremoniale patriotyczno-religijnym na Cmentarzu Wojskowym w Dębicy, gdzie odbył się apel pamięci, oddano salwę honorową i złożono wiązanki kwiatów.

Głównymi organizatorami uroczystości byli: Światowy Związek  Żołnierzy AK – Środowisko 5 PSK AK, Powiat Dębicki, Miasto Dębica, Miejski Ośrodek Kultury, Parafia pw. Św. Jadwigi oraz Katolickie Centrum Edukacji KANA w Dębicy.

• 26 Cze
    XLVIII Sesja Rady Powiatu Dębickiego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy, ul. Parkowa 28, sala sesyjna - IV piętro, godz. 12:00. All Day

• 30 Cze
    Ogólnopolski Spływ Kajakowy "WISŁOKA 2018" - start przy zaporze wodnej w Pilźnie, godz. 11:00. All Day