2589458745-17- Spotykamy się dzisiaj, aby oddać hołd „Żołnierzom Wyklętym”. Nasza obecność tutaj świadczy, że idea niepodległej Polski jest ideą, której pozostajemy wierni. Chcemy nie tylko pamiętać, ale pragniemy także tę bezcenną pamięć o historii przekazywać dalej. Dlatego bardzo dziękuję za Państwa obecność – mówił wczoraj (4 marca br.) Wicestarosta Mateusz Pasek, który witał zebranych podczas uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Powiatowe obchody odbyły się z udziałem 33. Batalionu Piechoty Lekkiej w Dębicy 3. Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego w Rzeszowie.

Na dębickim Rynku złożono kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym „Wyklętych”. Następnie zebrani, na czele z Miejską Orkiestrą Dętą, uroczyście przemaszerowali do kościoła pw. św. Jadwigi, w którym odprawiono nabożeństwo w intencji bohaterów Polski Podziemnej. Po mszy świętej, zgromadzeni uczestniczyli w ceremoniale patriotyczno-religijnym na Cmentarzu Wojskowym w Dębicy, gdzie odbył się apel pamięci, oddano salwę honorową i złożono wiązanki kwiatów.

Głównymi organizatorami uroczystości byli: Światowy Związek  Żołnierzy AK – Środowisko 5 PSK AK, Powiat Dębicki, Miasto Dębica, Miejski Ośrodek Kultury, Parafia pw. Św. Jadwigi oraz Katolickie Centrum Edukacji KANA w Dębicy.

• 12 Gru
    XIII Sejmik Ekologiczny Powiatu Dębickiego „Włącz myślenie, szanuj jedzenie” w Starostwie Powiatowym w Dębicy, godz. 10.00. 00:00 to 00:00

• 06 Sty
    VI Orszak Trzech Króli w Dębicy, plac przed Kościołem pw. Ducha Świętego, godz. 13:00. All Day