ckpkonkurs miniW dniu 21 marca br. Centrum Kształcenia Praktycznego w Dębicy już po raz piąty było organizatorem Powiatowego Konkursu Informatycznego Komputer Ekspert. Na konkurs zgłoszonych zostało 24 gimnazjalistów z 7 szkół. Konkurs był podzielony na 2 etapy. Pierwszy etap miał formę testu z ogólnej wiedzy informatycznej i pozwolił wyłonić  ośmiu najlepszych uczestników. W etapie drugim rywalizacja była bardzo wyrównana, gimnazjaliści wykonywali zadanie praktyczne obejmujące montaż i obsługę komputera.

Najlepszym gimnazjalistą okazał się Mateusz Maź z Gimnazjum Dwujęzycznego w Dębicy, który na podium wyprzedził Jakuba Mądro z Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Dębicy oraz Wiktora Kuta ze Szkoły Podstawowej w Borowej.

Gościem honorowym konkursu był Starosta Powiatu Dębickiego pan Andrzej Reguła.

Dzień 21 marca był jednocześnie Dniem Otwartym Centrum Kształcenia Praktycznego. Młodzi informatycy mieli doskonałą okazję zapoznania się z pracowniami i przykładowymi zajęciami edukacyjnymi placówki, w której w przyszłości będą mogli rozwijać swoje praktyczne umiejętności. Największym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszył się śpiewający i tańczący robot wykonany przez uczniów i nauczycieli z CKP.

ZOBACZ WYNIKI KONKURSU

Zdjęcia udostępnione przez CKP w Dębicy

• 23 Paź
    IX Wojewódzki Rajd Pieszy GRUDNA 2018 dla dzieci z upośledzeniem umysłowym, start przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Głobikowej, godz. 9:00. All Day