35 106 drużyn rywalizowało wczoraj (10 kwietnia br.) w eliminacjach do V Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich z okazji 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, które odbyły się w Starostwie Powiatowym w Dębicy. Drużyny składające się z czterech zawodników, reprezentowały następujące szkoły ponadgimnazjalne z powiatu dębickiego: I i II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy, Liceum Ogólnokształcące w Pilźnie, Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy oraz Zespół Szkół nr 2 i 4 w Dębicy.

Po emocjonujących starciach do finału, który odbędzie się 17 kwietnia br., jury w składzie Anna Zboch, Elżbieta Baryłecka, Wirginia Lis, Katarzyna Grygiel, Zbigniew Sroczyński oraz Tomasz Czapla przy wsparciu ekspertki Anny Mirzyńskiej z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, zakwalifikowało drużyny reprezentujące I LO, II LO, ZSE oraz ZS nr 2 w Dębicy.

Drużyny miały za zadanie bronić lub negować wylosowane tezy:
1. Polacy powinni częściej wywieszać flagę państwową.
2. Gloryfikowanie przegranych polskich powstań narodowych jest błędem.
3. Należy przywrócić powszechną służbę wojskową.

Organizatorami wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Dębicy oraz II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy.

• 03 Maj
    Powiatowe obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja na Dębickim Rynku, godz. 10:15. All Day

• 10 Maj
    Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy, godz. 9:00. All Day