zs2 miniTym razem chodzi o Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, organizowaną przez Akademię Górniczo–Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie. Jej celem jest m. in. podnoszenie poziomu kształcenia zawodowego, upowszechnienie kultury technicznej oraz nowych trendów i rozwiązań technicznych oraz zachęcenie uczniów do dalszego kształcenia. W bieżącym roku szkolnym wzięło w niej udział 413 najlepszych uczniów z całej Polski, do finału awansowało 16 z każdej kategorii.

23-24 marca br. w Gorzowie Wielkopolskim odbył się finał Olimpiady. Na tym etapie pytania konkursowe mają charakter przeglądowy i sprawdzający rozległość wiedzy uczestnika oraz jego zdolność myślenia. Tym właśnie wykazało się trzech uczniów „Kwiatka”. Po zwycięstwie odniesionym we wcześniejszych etapach do finału awansowali: w grupie elektroniki medycznej Tomasz Zdziebło z klasy 3 c, w grupie teleinformatycznej Mariusz Chorąży z klasy 2a, w grupie elektronicznej Jakub Stelmach z klasy 1a.

Z największego sukcesu może cieszyć się Tomasz Zdziebło, który uzyskał tytuł finalisty oraz indeks na AGH. Pozostali uczestnicy są dopiero w klasie pierwszej i drugiej, więc udział  w finale tej prestiżowej Olimpiady jest dla nich dużym osiągnięciem. Na pewno zachęci ich to do dalszej pracy nad własnym rozwojem.

Uczniów do Olimpiady przygotowywali nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 oraz CKP w Dębicy: Grzegorz Horosz, Krzysztof Kliś Marek Braun, Mateusz Kukuła, Andrzej Zarychta, Grażyna Erazmus, Adam Tragarz, Marcin Kalata, Wiesław Krupa.

• 03 Maj
    Powiatowe obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja na Dębickim Rynku, godz. 10:15. All Day

• 10 Maj
    Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy, godz. 9:00. All Day