23569874586-13Kilkudziesięciu młodych artystów zaprezentowało swoje pomysły i sceniczny warsztat podczas XI Powiatowego Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych 2018 w Domu Kultury i Kinie „Kosmos” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Wzięli w nim udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Zmagania zwieńczyła gala finałowa Festiwalu Dębica 2018 (12 kwietnia br.).

Spektakle oceniało jury w składzie: Jacek Milczanowski, aktor Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie, Ilona Stanaszek oraz Dominika Migoń. Wyróżnienia otrzymały przedstawienia: „Tron” Zespołu Teatralnego „Trufle” z I LO w Dębicy przygotowane przez Beatę Pocicę („za muzykę na żywo na scenie”) oraz „Cimcirimci” Szkolnego Koła Teatralnego Zespołu Szkół Ekonomicznych wg „Iwony księżniczki Burgunda” Witolda Gombrowicza przygotowane przez Annę Szelę-Gizę („za radość bycia na scenie”). Wyróżniono także uczennice I LO: Natalię Świstarę prezentującą monodram pt. „Kobieta” oraz Ilonę Babicz za monodram „Sonia”.

Pierwsze miejsce zdobył Zespół Teatralny „Talia” z II LO w Dębicy za spektakl „Nikt mnie nie zna” w przygotowaniu Katarzyny Lamberskiej-Kot. II nagroda przypadła Grupie Teatralnej „Kwiatek” z Zespołu Szkól nr 2 za „Szaleństwo we dwoje” w opracowaniu Jarosława Markiewicza. Jury wyróżniło też indywidualne aktorskie dokonania. Otrzymali je: Ignacy Kamiński i Bartosz Pękala z „Talii” oraz Mateusz Ciurkot z „Kwiatka”.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia przygotowywali się do przeglądu w trakcie warsztatów w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Mieli również możliwość podziwiać profesjonalistów na scenie w spektaklu "Poskromienie Złośnicy” Williama Shakespearea.

Przegląd zorganizowali: Powiat Dębicki, Miejski Ośrodek Kultury, II Liceum Ogólnokształcące i Stowarzyszenie „Uwierz w siebie”.

ZOBACZ ZDJĘCIA (autor: Andrzej Janiec)

ZOBACZ WYNIKI PRZEGLĄDU

• 01 Gru
    XIX Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli Powiatu Dębickiego na hali sportowej ZS nr 2 w Dębicy, ul. Lisa 2, godz. 9:00. All Day