23145874-493000 sosen posadzili uczestnicy III Powiatowego Rajdu Ekologicznego „Wędrówki po powiecie dębickim”. Wzięło w nim udział około 200 uczniów z dziesięciu szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorzy przedsięwzięcia to Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Dębicy oraz Nadleśnictwo Dębica.

Wydarzenie wpisało się w ogólnopolską akcję „Sadzimy 1000 drzew na minutę”. - Fajna inicjatywa. Można zrobić coś innego, ciekawego, a na pewno jest to coś bardzo pożytecznego, więc chętnie się angażujemy – chwaliła pomysł jedna z uczennic, Karolina z I LO w Dębicy.

Rajd odbył się w dniach 18 i 19 kwietnia br. Składał się z dwóch etapów. Młodzi mieszkańcy powiatu najpierw sadzili drzewka w lesie, następnie wyruszyli w edukacyjną wędrówkę ścieżką przyrodniczą „Torfy” Leśnictwa Chotowa (gm. Czarna). Wyprawa zakończyła się wspólnym ogniskiem.

- Myślę, że to świetny przykład połączenia praktycznej nauki z rozrywką w plenerze - mówi Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego, który również wziął udział w akcji.

- Zapraszamy młodzież co roku, ponieważ uczniowie pracują z sercem i ten las później pięknie rośnie – komentuje Łukasz Zaucha, podleśniczy Leśnictwa Chotowa.

Dwa lata temu, podczas I edycji rajdu, młodzież zasadziła blisko 3000 brzózek również w Chotowej, natomiast rok temu – 3000 buków na terenie Leśnictwa Pustków (gm. Dębica).

• 23 Paź
    IX Wojewódzki Rajd Pieszy GRUDNA 2018 dla dzieci z upośledzeniem umysłowym, start przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Głobikowej, godz. 9:00. All Day

• 25 Paź
    II Festiwal im. Zbigniewa Warchoła w Domu Kultury "Kosmos" w Dębicy, godz. 11:00. All Day