215478-8IV Powiatowy Konkurs Recytatorski „Polscy Poeci dla Małych i Dużych” odbył się w piątek (20 kwietnia br.) w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy. Prezentowane utwory miały charakter patriotyczny ze względu na Obchody Roku Jubileuszowego 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz 660 – lecia lokacji Dębicy.

Uczestnicy występowali w czterech kategoriach wiekowych: wychowankowie przedszkoli,  uczniowie klas I - III szkół podstawowych, klas IV - VI, uczniowie  klas gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Młodych recytatorów oceniało Jury w składzie: przewodnicząca - dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy pani Marzena Kowalska, członkowie: dyrektor Placówki Wsparcia Dziennego i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka w Dębicy - pani Elżbieta Kłęczek oraz przedstawiciel Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy pani Paulina Sroka–Krzemień.

O wyborze zwycięzców decydowały dobór repertuaru, interpretacja utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Organizatorzy wydarzenia to Zespół Szkół Specjalnych oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy. Nagrody ufundował Starosta Powiatu Dębickiego, natomiast patronat nad przedsięwzięciem objął Burmistrz Dębicy.

ZOBACZ WYNIKI KONKURSU

ZOBACZ ZDJĘCIA (ZSS w Dębicy)

• 23 Sty
    IV Sesja Rady Powiatu Dębickiego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy, ul. Parkowa 28, sala sesyjna - IV piętro, godz. 12:00. All Day