589745-2Młodzież z Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy spróbowała swoich sił podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, organizowanej przez Akademię Górniczo–Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie. Z największego sukcesu może cieszyć się Tomasz Zdziebło, który uzyskał tytuł finalisty oraz indeks na AGH.

Celem olimpiady było m.in. podnoszenie poziomu kształcenia zawodowego, upowszechnienie kultury technicznej, nowych trendów i rozwiązań technicznych oraz zachęcenie uczniów do dalszego kształcenia. Wzięło w niej udział 413 najlepszych uczniów z całej Polski, do finału awansowało  16 z każdej kategorii.

W dniach 23 i 24 marca br., w Gorzowie Wielkopolskim, odbył się finał ogólnokrajowej rywalizacji. Na tym etapie pytania konkursowe miały charakter przeglądowy i sprawdzający rozległość wiedzy uczestników oraz ich zdolność samodzielnego myślenia. Tym właśnie wykazało się trzech uczniów „Kwiatka”. Po zwycięstwie odniesionym we wcześniejszych etapach do finału awansowali: w grupie elektroniki medycznej - Tomasz Zdziebło z klasy 3 c, w grupie teleinformatycznej - Mariusz Chorąży z klasy 2 a, w grupie elektronicznej - Jakub Stelmach z klasy 1 a.

Z największego sukcesu może cieszyć się Tomasz Zdziebło, który uzyskał tytuł finalisty oraz indeks na AGH. Uczniów do olimpiady przygotowywali nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 oraz CKP w Dębicy: Grzegorz Horosz, Krzysztof Kliś Marek Braun, Mateusz Kukuła, Andrzej Zarychta, Grażyna Erazmus, Adam Tragarz, Marcin Kalata, Wiesław Krupa.

• 26 Sie
    74. Rocznica Akcji "BURZA" i Bitwy na Kałużówce na polanie Kałużówka, godz. 9:30. All Day

• 02 Wrz
    Dożynki Powiatowe na boisku szkolnym przy ZS w Jodłowej, godz. 17:00. All Day