jaromirh miniW dniach 20 - 23 kwietnia br. w murach Uniwersytetu Warszawskiego odbyły się zawody finałowe XLVII Olimpiady Biologicznej. Po raz kolejny uczestniczył w nich uczeń klasy III d I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy Jaromir Hunia. Po trzydniowej, zaciętej rywalizacji, która obejmowała zmagania doświadczalne w pracowniach: botaniczno - mykologicznej, statystycznej, zoologicznej i biochemicznej, test z wiedzy biologicznej oraz obronę wykonanej pracy badawczej Jaromir został laureatem I miejsca XLVII Olimpiady Biologicznej i tym samym obronił tytuł, ponieważ był również zwycięzcą ubiegłorocznej XLVI Olimpiady Biologicznej i srebrnym medalistą XXVIII Międzynarodowej Olimpiady Biologicznej. Teraz przed nim kolejne międzynarodowe zmagania olimpijskie, które w tym roku odbędą się w Teheranie.

Zdjęcia udostępnione przez I LO w Dębicy

• 26 Cze
    XLVIII Sesja Rady Powiatu Dębickiego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy, ul. Parkowa 28, sala sesyjna - IV piętro, godz. 12:00. All Day

• 30 Cze