45 18Dębicki Rynek w dniu Święta Konstytucji 3 Maja tradycyjnie stał się miejscem rozpoczęcia powiatowych uroczystości. Biało - czerwone barwy narodowe na flagach i sztandarach licznie przybyłych pocztów przypominały o jej podniosłym charakterze. Po uroczystym wciągnięciu flagi państwowej na maszt oraz odegraniu hymnu narodowego, zgromadzeni wysłuchali okolicznościowego przemówienia gospodarza uroczystości – Andrzeja Reguły – Starosty Powiatu Dębickiego. Starosta wskazywał na rolę jaką Konstytucja 3 Maja odegrała w naszej historii, mówiąc: "Dokument ten był dowodem dojrzałości obywatelskiej oraz świadectwem dążenia Polaków do naprawy kraju, należy być jednak świadomym, że patriotyzm wymaga ofiary i dlatego dziś o swoja ojczyznę musimy dbać i przyczyniać się do jej rozwoju we wszelkich dziedzinach."

Po okolicznościowym wystąpieniu Orkiestra Dęta, Kompania Honorowa 33. Batalionu Lekkiej Piechoty w Dębicy, strzelcy, harcerze, poczty sztandarowe, samorządowcy i mieszkańcy powiatu dębickiego przeszli przez ulice miasta na Plac Solidarności, gdzie pod przewodnictwem ks. Prałata Ryszarda Piaseckiego odprawiona została Msza święta w intencji Ojczyzny. Na zakończenie pierwszej części uroczystości delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod figurą Matki Boskiej Niepokalanej na Placu Gryfitów.

W późnych godzinach popołudniowych w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji dębiczanie oraz licznie przybyli goście – jak co roku - niezmiernie ciepło przyjęli widowisko artystyczne "Tych miasteczek nie ma już...”. Występ dębickich artystów poprzedziło wręczenie Tytułu Honorowego „Zasłużony dla Powiatu Dębickiego" ks. Prałatowi Józefowi Doboszowi.

ZOBACZ FILM

• 26 Cze
    XLVIII Sesja Rady Powiatu Dębickiego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy, ul. Parkowa 28, sala sesyjna - IV piętro, godz. 12:00. All Day

• 30 Cze