rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

45 18Dębicki Rynek w dniu Święta Konstytucji 3 Maja tradycyjnie stał się miejscem rozpoczęcia powiatowych uroczystości. Biało - czerwone barwy narodowe na flagach i sztandarach licznie przybyłych pocztów przypominały o jej podniosłym charakterze. Po uroczystym wciągnięciu flagi państwowej na maszt oraz odegraniu hymnu narodowego, zgromadzeni wysłuchali okolicznościowego przemówienia gospodarza uroczystości – Andrzeja Reguły – Starosty Powiatu Dębickiego. Starosta wskazywał na rolę jaką Konstytucja 3 Maja odegrała w naszej historii, mówiąc: "Dokument ten był dowodem dojrzałości obywatelskiej oraz świadectwem dążenia Polaków do naprawy kraju, należy być jednak świadomym, że patriotyzm wymaga ofiary i dlatego dziś o swoja ojczyznę musimy dbać i przyczyniać się do jej rozwoju we wszelkich dziedzinach."

 

Po okolicznościowym wystąpieniu Orkiestra Dęta, Kompania Honorowa 33. Batalionu Lekkiej Piechoty w Dębicy, strzelcy, harcerze, poczty sztandarowe, samorządowcy i mieszkańcy powiatu dębickiego przeszli przez ulice miasta na Plac Solidarności, gdzie pod przewodnictwem ks. Prałata Ryszarda Piaseckiego odprawiona została Msza święta w intencji Ojczyzny. Na zakończenie pierwszej części uroczystości delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod figurą Matki Boskiej Niepokalanej na Placu Gryfitów.

 

W późnych godzinach popołudniowych w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji dębiczanie oraz licznie przybyli goście – jak co roku - niezmiernie ciepło przyjęli widowisko artystyczne "Tych miasteczek nie ma już...”. Występ dębickich artystów poprzedziło wręczenie Tytułu Honorowego „Zasłużony dla Powiatu Dębickiego" ks. Prałatowi Józefowi Doboszowi.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

ZOBACZ FILM

  • 01 Gru
    XIX Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli Powiatu Dębickiego na hali sportowej ZS nr 2 w Dębicy, ul. Lisa 2, godz. 9:00. All Day

  • 15 Gru
    Memoriał Dębickich Mistrzów - K. Lipienia, R. Świerada, A. Skrzydlewskiego na hali sportowej przy ul. Lisa 2 w Dębicy. All Day

  • 06 Sty
    VI Orszak Trzech Króli w Dębicy, plac przed Kościołem pw. Ducha Świętego, godz. 13:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie