pingTrzech uczniów ZS nr 2 w Dębicy: Damian Przybyła, Jakub Marć i Marcin Lipa – wszyscy z klasy 4AT zostali finalistami Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „PING – Potyczki Informatyczne Nowej Generacji”.

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o nowoczesnych technikach informatycznych, stworzenie warunków efektywnego współzawodnictwa młodzieży uzdolnionej oraz motywowanie uczniów do samokształcenia i twórczego rozwiązywania problemów. W tegorocznej edycji brało udział 154 uczniów ze szkół z całego kraju. Po czterech etapach trudnych zmagań półfinałowych do finałów awansowało tylko 26 najlepszych uczniów z Polski. Odbyły się one 17 i 18 kwietnia w profesjonalnie wyposażonych pracowniach komputerowych organizatora - Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

W finale uczestnicy musieli odpowiedzieć na 50 pytań testowych a następnie rozwiązać trzy trudne zagadnienia programistyczne. Główną nagrodą - oprócz rzeczowych - jest indeks na pierwszy rok studiów na Wydziale Informatyki ZUT w Szczecinie. Ponadto finaliści otrzymali zaproszenie na staż wakacyjny do firm informatycznych.

Uczniów motywował i pomagał w przygotowaniach pan Krzysztof Kliś.

• 26 Cze
    XLVIII Sesja Rady Powiatu Dębickiego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy, ul. Parkowa 28, sala sesyjna - IV piętro, godz. 12:00. All Day

• 30 Cze
    Ogólnopolski Spływ Kajakowy "WISŁOKA 2018" - start przy zaporze wodnej w Pilźnie, godz. 11:00. All Day