rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

pingTrzech uczniów ZS nr 2 w Dębicy: Damian Przybyła, Jakub Marć i Marcin Lipa – wszyscy z klasy 4AT zostali finalistami Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „PING – Potyczki Informatyczne Nowej Generacji”.

 

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o nowoczesnych technikach informatycznych, stworzenie warunków efektywnego współzawodnictwa młodzieży uzdolnionej oraz motywowanie uczniów do samokształcenia i twórczego rozwiązywania problemów. W tegorocznej edycji brało udział 154 uczniów ze szkół z całego kraju. Po czterech etapach trudnych zmagań półfinałowych do finałów awansowało tylko 26 najlepszych uczniów z Polski. Odbyły się one 17 i 18 kwietnia w profesjonalnie wyposażonych pracowniach komputerowych organizatora - Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

 

W finale uczestnicy musieli odpowiedzieć na 50 pytań testowych a następnie rozwiązać trzy trudne zagadnienia programistyczne. Główną nagrodą - oprócz rzeczowych - jest indeks na pierwszy rok studiów na Wydziale Informatyki ZUT w Szczecinie. Ponadto finaliści otrzymali zaproszenie na staż wakacyjny do firm informatycznych.

 

Uczniów motywował i pomagał w przygotowaniach pan Krzysztof Kliś.

  • 09 Cze
    IV Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Dębickiego na łowiskach wędkarskich TC DĘBICA (Al. JP II w Dębicy), godz. 7:00. All Day

  • 29 Cze
    Ogólnopolski Spływ Kajakowy "WISŁOKA 2019" - start przy tamie w Dębicy, godz. 11:00. All Day

  • 07 Lip
    V Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC na stoku narciarskim w Stobiernej, godz. 10:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie